Strona głównaWiadomościProcesory Intela sprzedają się lepiej od AMD. Króluje Core i7-8700K

Procesory Intela sprzedają się lepiej od AMD. Króluje Core i7-8700K

Intel wraca na fotel lidera. Po chwilowo gorszej sprzedaż procesorów Niebiescy znowu radzą sobie lepiej od AMD. Dane pochodzą z największego niemieckiego sklepu Mindfactory.de.

Mindfactory.de to największy sklep w Niemczech. Z kolei Niemcy to największy rynek hardware’owy w Europie, więc dane można potraktować jako pewnego rodzaju odzwierciedlenie sytuacji na Starym Kontynencie. A ta jest coraz lepsza dla Intela. Przed premierą Ryzenów Niebiescy generowali swoimi procesorami prawie 65% zysków niemieckiego sklepu. Po premierze układów z architekturą Zen sytuacja się zmienił i to AMD zaczęło liderować. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – Ryzeny okazały się bardzo dobrymi procesorami w rozsądnych cenach.

Role ponownie odwróciły się w ostatnich miesiącach. Już w grudniu Intel mógł pochwalić się lepszym wynikiem od AMD, a w styczniu sytuacja Niebieskich jeszcze się poprawiła. W tym momencie około 58% sprzedawanych procesorów to konstrukcje Intela. Jeszcze lepiej wygląda to w kontekście generowanych przychodów. W tym przypadku wynik Intela to aż 64%. Niekwestionowanym liderem jest model Core i7-8700K. W przypadku AMD największym powodzeniem cieszy się układ Ryzen 5 1600, co też pokazuje pewne tendencje. Intel wybierany jest przez osoby, które szukają najwyższej wydajności. AMD to propozycja dla poszukiwaczy dobrego stosunku jakości do ceny.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię