Strona głównaEsportVirtus.pro wygrywają w półfinale V4 Future Sports Festival

Virtus.pro wygrywają w półfinale V4 Future Sports Festival

Virtus.pro w półfinale V4 Future Sports Festival trafili na FaZe Clan, czyli prawdopodobnie najlepszą drużynę CS:GO na świecie. Pomimo tego Polacy postawili rywalom twarde warunki.

Cache

Mecz zaczął się od mapy Cache, wybranej przez zawodników FaZe Clan. W pierwszej rundzie zobaczyliśmy coś, czego nie oglądaliśmy ostatnio zbyt często – wygraną pistoletówkę przez Virtus.pro. Polacy nie dali zaskoczyć się w kolejnych odsłonach i prowadzili po chwili 3:0. W dalszej części spotkania Neo i spółka doskonale pilnowali bombsite’ów, dzięki czemu doprowadzili do prowadzenia aż 7:0. W tym momencie rywale wzięli się do roboty i ostatecznie to FaZe Clan wygrał pierwszą połowę 8:7.

Druga część spotkania znowu zaczęła się od wygranej pistoletówki przez Polaków. To pozwoliło im wrócić do prowadzenia w meczu 10:8. Kolejne rundy również wpadały na konto naszych rodaków. Świetne ataki na bombsite’y sprawiły, że na tabeli wyników widniał rezultat 14:9. Wydawało się, że tej mapy już nie da się przegrać, ale rywale pod wodzą Karrigana znowu zaczęli wracać do meczu. Doprowadzili do remisu 14:14 i kibice mieli prawo drżeć o wynik. Na szczęście dwie ostatnie rundy zostały wygrane przez Polaków i zwyciężyli 16:14 na mapie wybranej przez przeciwników.

Nuke

Nuke, mapa wybrana przez Polaków, znowu lepiej zaczęła się dla „naszych”. Virtus.pro, po stronie terrorystów, wygrali pistoletówkę i kilka kolejnych rund i szybko doprowadzili do prowadzenia 5:0. Dopiero w kolejnej odsłonie przeciwnicy zdobyli pierwszy punkt na swoje konto. Od tego momentu zaczęła się lepsza gra FaZe i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną europejskiego mixu 8:7. Jednak tyle rund po stronie terrorystów dawało szansę na dobry wynik Polaków.

Czwarta pistoletówka w końcu padła łupem FaZe Clanu, ale na niewiele się to zdało, ponieważ Virtusi po chwili wygrali force’a. Polacy nie tylko wygrali rundy eko, ale też pierwszego fulla i prowadzili już 12:9. Od tego momentu Virtus.pro zaczęli pewnie kroczyć ku zwycięstwu, które przyszło dla nich przy wyniku 16:10. Polacy w finale zagrają jeszcze dzisiaj ze zwycięzcą meczu Mousesports – HellRaisers.

Virtus.pro 16:14 FaZe Clan (Cache)
Virtus.pro 16:10 FaZe Clan (Nuke)

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię