Strona głównaEsportVito ‘kNgV’ Giuseppe ze 100 Thieves oskarżony o homofobiczny komentarz

Vito ‘kNgV’ Giuseppe ze 100 Thieves oskarżony o homofobiczny komentarz

Vito ‘kNgV’ Giuseppe po raz kolejny wpadł w tarapaty. Już raz groził jednemu z zawodników śmiercią, a teraz pokusił się o homofobiczny komentarz w kierunku jednego z najbardziej znanych analityków na scenie CS:GO – Duncana ‘Thorina’ Shieldsa.

Vito ‘kNgV’ Giuseppe był rewelacją PGL Major Kraków 2017. Razem ze swoim zespołem dotarł do ścisłego finału, w którym musieli uznać wyższość Gambit. Kolejne miesiące nie były już tak udane. Brazylijczyk wywołał między innymi spory skandal w trakcie DreamHack Montreal, gdy zagroził jednemu z zawodników śmiercią, gdy ten oskarżył Immortals o bycie na kacu. Jakby tego było mało, na tym samym turnieju zawodnicy Immortals spóźnili się na finałowe spotkanie i pierwszą mapę oddali walkowerem. Potem część z nich przeniosła się do 100 Thieves, a sama organizacja obiecała wyższe standardy.

Tylko z tych wyższych standardów nic chyba nie wyszło. Vito ‘kNgV’ Giuseppe znowu podpadł i znowu z powodu swojego wpisu na Twitterze. Wszystko zaczęło się od tweeta Gabriela ‘FalleNa’ Toledo, który narzekał na hotel, w którym przyszło im mieszkać w trakcie Majora. Napisał, że w pokoju obok ludzie palą trawkę i głośno słuchają muzyki, co utrudnia mu wypoczynek. Odpowiedział mu na to Duncan ‘Thorin’ Shields. Analityk w swoim stylu zażartował, że najwyraźniej ELEAGUE dało FalleNowi pokój, który miał należeć do 100 Thieves (tydzień przed turniejem Brazylijczycy ogłosili, że nie pojawią się w USA z powodu problemów imigracyjnych). To oczywiście nawiązanie do afery w trakcie Dream Hack Montreal.

No i w tym momencie się zaczęło. Na wpis Thorina odpowiedział Vito ‘kNgV’ Giuseppe:

– To gówno, o którym piszesz, czy ty jesteś trzeźwy? A może właśnie uprawiałeś miłość ze swoim chłopakiem? – napisał Brazylijczyk.

Trudno w tych dwóch zdaniach nie dostrzec homofobii, czyli niechęci do homoseksualistów. Brazylijczyk dość jasno zasugerował, że bycie gejem jest czymś złym. Do rozmowy dołączyło się wiele osób, w tym Richard Lewis, który jest gospodarzem studia na ELEAGUE Major 2018. Niestety, Vito swojego błędu nie zrozumiał. Dalej brnął w głupie tłumaczenia i do głowy mu nie przyszło, żeby przeprosić. W tym momencie nie wiemy czy organizacja wyciągnie wobec niego jakieś konsekwencje. Już wielu esportowców musiało odpowiedzieć za podobne komentarze, np. Felix ‘xQc’ Lengyel, który został zawieszony przez drużynę Overwatch Dallas Fuel.

Źródło: Dexerto

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię