Strona głównaEsportVR Challenger League – pierwsze rozgrywki esportowe z wykorzystaniem gogli VR

VR Challenger League – pierwsze rozgrywki esportowe z wykorzystaniem gogli VR

VR Challenger League to prawdopodobnie pierwsze rozgrywki esportowe, które będą rozgrywane z wykorzystaniem gogli VR. Liga tworzona jest przy współpracy Intela oraz Oculusa. Finał zawodów zostaną rozegrane na Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach.

VR Challenger League to inicjatywa nowa i bardzo oryginalna, nawet jak na esportowe standardy. Jeszcze nigdy nie słyszałem, aby ktoś organizował profesjonalną ligę w grach VR. A właśnie z tym mamy tutaj do czynienia. Za inicjatywą stoją dwie znane marki – Intel oraz Oculus, który jest własnością Facebooka. Mecze będą rozgrywane w dwóch grach – The Unspoken oraz Echo Arena. Już 12 lipca ruszą eliminację online, które wyłonią uczestników turniejów LAN-owych. W puli nagród znajdzie się co najmniej 200 tys. dolarów, ale jest spora szansa, że kwota będzie większa.

Jeśli chodzi o same gry, w których będą rozgrywane mecze, to The Unspoken jest czymś w rodzaju pojedynku magów. Naprzeciw siebie staje dwóch zawodników, którzy mogą się w siebie rzucać przedmiotami znalezionymi dookoła (np. blokadami drogowymi), a także używać czarów. Szczególnie ciekawie prezentuje się możliwość przywoływania stworów. Pojedynki wyglądają bardzo widowiskowo, więc mecze powinny być interesujące z perspektywy widza.

Z kolei Echo Arena dużo więcej ma wspólnego ze sportem. To gra drużynowa, w której mecze rozgrywane są w kosmosie. Jednak zawodnicy nadal operują czymś w rodzaju piłki, a celem nadrzędnym jest zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik. Oprawa gry prezentuje się bardzo futurystycznie, ale zasady są w gruncie rzeczy dość proste. Mecze powinny być całkiem przyjemne w odbiorze.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię