Strona głównaGryW końcu mamy dowód! Denuvo ma wpływ na wydajność gier

W końcu mamy dowód! Denuvo ma wpływ na wydajność gier

Od dawna istnieją podejrzenia, że Denuvo nie tylko chroni gry przed piratami, ale też negatywnie wpływa na wydajność. Do tej pory pojawiło się kilka różnych porównań, ale niewiele można było uznać za wiarygodne. Teraz w końcu mamy dowód. 

Wcześniejsze porównania dotyczyły przede wszystkim oryginalnych wersji gry z piratami. Jednak to, że danych crack obchodził zabezpieczenia, wcale nie oznaczało, że system nie działa w tle i nadal nie ma wpływu na wydajność. Dlatego wszystkie wcześniejsze porównania nie były do końca miarodajne. Odpowiednia okazja pojawiła się dopiero teraz, za sprawą kilku gier, w tym Mass Effect: Andromeda. Dlaczego? Ponieważ po wielu miesiącach od premiery twórcy zdecydowali się usunąć Denuvo z kilku produkcji. 

Za poównanie wziął się użytkownik YouTube’a o nicku Overlord. Na tapet wziął on kilka popularnych gier, które wcześniej korzystały z Denuvo, ale z czasem twórcy usunęli zabezpieczenie. Są to: 

  • Mass Effect: Andromeda, 
  • Mad Max, 
  • Hitman, 
  • Abzu, 
  • Sherlock Homes: The Devil’s Daughter, 
  • Agents of Mayhem, 
  • Sniper: Ghost Warrior 3. 

Wszystkie gry zostały przetestowane na komputerze z procesorem Intel Core i7-2600K oraz kartą graficzną GTX 1080 Ti. W tym miejscu możecie się zastanawiać czemu zestawiono ze sobą tak mocną grafikę i procesor Core 2. generacji. Chodziło o to, aby pokazać rzeczywiste różnice, ponieważ Denuvo ma przede wszystkim obciążać CPU, a nie GPU. Jak wypadły testy? 

W kilku grach dało się zauważyć wyraźny wzrost wydajność w wersji bez Denuvo. W Mass Effect: Andromeda średnia liczba wyświetlanych klatek na sekundę wzrosła z 57 do 64. W Mad Max różnica była podobna, bowiem wydajność wzrosła z 54 do 60 fps-ów. Z kolei w Hitmanie czy też Abzu nie dało się zauważyć żadnej różnicy. Nie zmienia to faktu, że Denuvo ma i to bardzo wyraźny wpływ na wydajność w danych grach. Może nie we wszystkich i nie zawsze, ale ma!

[you tube=1VpWKwIjwLk]

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię