Strona głównaWiadomościReferencyjny GTX 2080/1180 z dwoma wentylatorami. To wiele mówi o tej karcie...

Referencyjny GTX 2080/1180 z dwoma wentylatorami. To wiele mówi o tej karcie

Docierają do nas kolejne informacje na temat karty graficznej Nvidia GeForce GTX 2080/1180. Tym razem są to przecieki nad temat budowy wersji referencyjnej. Chociaż w pierwszej chwili może się wydawać, że to mało interesujące, to w rzeczywistości sporo nam mówi o kolejnej generacji. 

Już wcześniej informowaliśmy o budowie laminatu, który ma być używany w karcie graficznej GeForce GTX 2080 albo GTX 1180 (wciąż nie mamy pewności, która wersja oznaczeń będzie używana przez Zielonych). Na płytce PCB dało się zauważyć dwa ciekawe elementy. Po pierwsze chodzi o 12-fazową (10+2) sekcję zasilania. Dla porównania referencyjny GTX 1080 ma 6-fazową (5+1) sekcję. Kolejna kwestia to aż dwa złącza zasilania: 6- i 8-pinowe. Znowu porównując to do GTX-a 1080 mamy aż o jeden port więcej, bowiem 1080 potrzebowała tylko pojedynczego, 8-pinowego złącza. 

Teraz dochodzą do tego kolejne informacje. Okazuje się, że w referencyjnej wersji, określanej mianem Founders Edition, GTX 2080/1180 będzie wyposażony w system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Do tej pory wszystkie karty, nawet Titan Xp, miały tylko jeden wiatraczek. To oznacza, że nowa generacja prawdopodobnie mocno podniesie poprzeczkę wydajności. Inaczej nie byłyby potrzebne: tak mocna sekcja zasilania i wydajniejszy system chłodzenia, zdolny do zapanowania nad wysoką temperaturą GPU.  

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię