Strona głównaEsportW najbliższy weekend w Warszawie zmagania najlepszych zawodników League of Legends i...

W najbliższy weekend w Warszawie zmagania najlepszych zawodników League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive w Polsce

Jutro i pojutrze przeprowadzimy dla Was relację z miejsca rozgrywania finałów Polskiej Ligi Esportowej. Najlepsi zawodnicy w Polsce zmierzą się w turniejach LoL i CS: GO, a stawką tych zmagań będzie pula nagród wysokości 261 360 zł.

W sobotę meczem Illuminar Gaming vs. Sneaky FoxEZ zainaugurowany zostanie turniej League of Legends – spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:00. Illuminar Gaming to mistrzowie poprzedniego sezonu, więc z pewnością nie sprzedadzą tanio skóry i swojej szansy na obronę tytułu, natomiast Sneaky FoxEZ w ostatniej chwili dołączyli do finałowej rywalizacji, w zastępstwie za AGO Singularity. Drugi półfinał rozegrany zostanie pomiędzy składem Pompa Team vs. Team DPD. Tutaj ciężko o zdecydowanego faworyta, chociaż w „sezonie zasadniczym” wyższe miejsce w klasyfikacji zajęli zawodnicy Pompa Team. Finał rywalizacji w League of Legends zaplanowano na okolice godziny 19:00, a mistrz 2. sezonu zdobędzie 46 tysięcy złotych.

Drugiego dnia startują zmagania najlepszych ekip w Counter-Strike: Global Offensive. Pierwsze spotkanie startuje nieco wcześniej niż w sobotę, bo już o 11:00. Naprzeciw siebie staną zawodnicy rewelacji ostatnich miesięcy czyli AGO Gaming w meczu z Venatores. W drugim półfinale zmierzą się gracze Team Kinguin vs. PRIDE. Jeszcze niedawno obie formacje prowadziły całkiem wyrównaną walkę o miano drugiej drużyny z Polski, jednak aktualnie zarówno tabela PLE, jak i ranking HLTV pokazują, że – przynajmniej chwilowo – muszą uznać przewagę AGO.

Czy rankingi będą miały odzwierciedlenie w finałowym starciu, zaplanowanym na niedzielne popołudnie? O tym przekonacie się m.in. śledząc naszą relację, którą będziemy prowadzić na żywo z miejsca finałów przez oba turniejowe dni na naszych stronach i kanałach społecznościowychprzede wszystkim na naszym Twitterze: https://twitter.com/GamingSocietyPL. Finałowe zmagania możecie również śledzić na kanale twitch.tv/esportnow.

Komentatorami spotkań będą: Piotr „Izak” Skowyrski i Patryk „easy” Dzięcioł w turnieju CS: GO oraz Damian “Nervarien” Ziaja, Łukasz “Leo” Mirek i Norbert “Dis” Gierczak w turnieju LoLa. Natomiast przy stoliku ekspertów spotkają się: Olek “vuzzey” Kłos, Adam “DESTRU” Gil, Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk i Marcin „Jankos” Jankowski.

Źródło: PLE

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię