Strona głównaEsportW sobotę inauguracja Edu Esports League

W sobotę inauguracja Edu Esports League

Już w najbliższą sobotę wystartuje ‚sezon zerowy’ Edu Esports League. 16 zespołów reprezentujących polskie uczelnie w League of Legends powalczy o prawo gry w Pucharze Polski Cybersport oraz w europejskich finałach.

W sezonie zerowym swoje reprezentacje będzie miało 9 polskich miast, z których zespoły będą podzielone na dwie grupy. Całość potrwa 7 tygodni – tyle, ile kolejek zaplanowano do rozegrania. Faza play-off została zaplanowana na 1 czerwca i odbędzie się na turnieju LAN-owym Katowicach, a wezmą w niej udział 4 najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. 

Jak już wspomniałem (i jak to zostało ogłoszone na tegorocznym OKSE) najlepsza drużyna sezonu startowego zakwalifikuje się na dwa duże turnieje – Puchar Polski Cybersport oraz europejskie finały Univeristy Esports Masters, które będą miały miejsce w lipcu w Hiszpanii. Poza tym wszyscy uczestnicy Edu Esports League będą mieli dostęp do programu Twitch Student, który pozwoli im reprezentować swoją uczelnię na tej najpopularniejszej platformie streamingowej na świecie.

W pierwszej kolejce turnieju zobaczymy między innymi starcia drużyn z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach oraz teamu Uniwersytetu Ślaskiego z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 

Partnerami nowych rozgrywek są ESL Polska oraz Fundacja Sport Twoją Szansą, a obserwować zmagania będą także zaproszeni goście specjalni – eksperci ze środowiska esportowego, marketingowego, naukowego i innych. Oprócz rozgrywek zasadniczych, będących częścią Ligi, znajdzie się także miejsce na pokazowe mecze CS:GO.

Docelowo na jesień 2018 roku zaplanowano ligę złożoną z aż 32 drużyn, a spotkania mają być rozgrywane bezpośrednio z ich placówek. Esports Association ma zadbać o wsparcie uczelni w zbudowaniu niezbędnego zaplecza technicznego.

Mecze będzie można śledzić od najbliższej soboty (godz. 11:00) na kanale twitch.tv/esports_assoc. 

Źródło: Esports Association

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię