Strona głównaWiadomościW South Park: Fractured But Whole zmiana poziomu trudności zmienia kolor skóry...

W South Park: Fractured But Whole zmiana poziomu trudności zmienia kolor skóry bohatera

Gra South Park: Fractured But Whole zaczyna się od stworzenia własnej postaci. Wybranie płci lub koloru skóry będzie miało kluczowe znaczenie dla samej rozgrywki. Wpłynie nawet na poziom trudności.

Twórcy serialu South Park nigdy nie bali się poruszać tematów trudnych, a nawet kontrowersyjnych. Śmiali się w kolejnych odcinkach ze wszystkich i ze wszystkiego. Jednych to oburzało, a inny traktowali to jako satyryczne pokazanie głupoty dzisiejszego świata. Jestem pewien, że z podobnym reakcjami spotkamy się przy okazji gry South Park: Fractured But Whole, która już w przyszłym miesiącu ma trafić na sklepowe półki. Już samo stworzenie postaci może budzić kontrowersje.

Okazuje się, że proces tworzenia własnego bohatera będzie bardzo ważny. Powiedziałbym nawet, że dużo ważniejszy niż w większości gier RPG, w których wybieramy rasę, płeć i specjalizację. W South Park: Fractured But Whole kobieca postać ma być zupełnie inaczej traktowana przez pozostałych bohaterów niż postać męska. Jeszcze inaczej mają podchodzić do postaci „innej płci”. Ale na tym nie koniec. Zmiana poziomu trudności gry będzie się wiązała ze zmianą koloru skóry. Im ciemniejszą skórę będzie miała nasza postać, tym trudniej będzie się grało. Co prawda nie wpłynie to bezpośrednio na pojedynki, ale czarnoskórzy będą otrzymywali gorsze nagrody za zwycięstwa.

[you tube=KkyJZoV41wY]

Można w tym momencie zawyć trąbami i bez większego zastanowienia ogłosić twórcy South Park: Fractured But Whole rasistami. Jednak wydaje mi się, że jest zupełnie inaczej. Po raz kolejny chcą oni nam pokazać, w jak porąbanym świecie żyjemy, w którym kolor skóry decyduje np. o zarobkach. Nie od dzisiaj trwa w Stanach Zjednoczonych debata, na temat równości w traktowaniu płci i ras. Wiele badań pokazuje, że osoby czarnoskóre mają w życiu trudniej od białych. W South Park: Fractured But Whole możemy się o tym przekonać na własnej… skórze.

Źródło: IGN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię