Strona głównaWiadomościW ten weekend Polacy powalczą o obronę tytułu w Lenovo Legion GTX...

W ten weekend Polacy powalczą o obronę tytułu w Lenovo Legion GTX Challenge

W najbliższy weekend rozpocznie się Lenovo Legion GTX Challenge, czyli seria esportowych konkurencji, w których gracze, streamerzy i youtuberzy powalczą i miano najlepszych na świecie. Polskę reprezentować będą Piotr ‘izak’ Skowyrski, Paweł ‘saju’ Pawelczak, Paweł ‘Leh’ Lehmann oraz Damian ‘Nervarien’ Ziaja.

W poprzedniej edycji GTX Challenge Polakom udało się wygrać całe zawody, więc w tym roku spoczywa na nich presja obrony tytułu. Na szczęście w drużynie nie zabraknie przede wszystkim specjalistów od gier FPS, a tych będzie wśród konkurencji najwięcej.

W zawodach weźmie udział w sumie 8 zespołów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Krajów Nordyckich, Krajów Wspólnoty Niepodległych Państw oraz oczywiście Polski. Powalczą oni w ośmiu konkurencjach:

  • Destiny 2 – szybki mecz 4v4,
  • Overwatch – 4v4 na mapach Nepal oraz Oaza,
  • Rocket League – 5 min Rumble Model na DFH Stadium,
  • Rainbow Six Siege – 5v5 z gościem specjalnym w każdej z drużyn (6 rund),
  • Project Cars – 1v1 na goglach VR (drużyny wybierają zawodnika),
  • PES 2018 – 2v2 (połowy po 6 min),
  • PUBG – 16 graczy (po 2 z każdej drużyny) w 6 meczach,
  • Budowa komputerów – wygrywa drużyna, która zbuduje PC-ta najszybciej.

Drużyny będą rywalizować na komputerach marki Lenovo Legion. Do dyspozycji będą mieć między innymi komputery Lenovo Legion Y920 Tower z kartami graficznymi GeForce GTX 1080 i monitorami Lenovo Y27g oraz laptopy Lenovo Legion Y920 z GeForce’ami GTX 1070. W trakcie zawodów drużyny będą walczyć o nagrody dla swoich społeczności. Sponsorzy przygotowali między innymi karty graficzne GeForce GTX 1080 Ti oraz laptopy Lenovo legion Y720.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale NvidiaGeForcePL na Twitchu. Za komentarz będą odpowiadać Bartłomiej ‘Tybek’ Tybor oraz Łukasz ‘Leo’ Mirek. Transmisja rozpocznie się w sobotę (18 listopada) o godzinie 13:30 czasu polskiego, ale pierwsze mecze ruszą o godzinie 14:00. Całość zakończy się w niedzielę około godziny 21:00.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię