Strona głównaWiadomościOgłoszono zwycięzców TR Awards 2017. AMD i Nvidia podzieliły się wyróżnieniami

Ogłoszono zwycięzców TR Awards 2017. AMD i Nvidia podzieliły się wyróżnieniami

Czerwoni odbili sie od dna dzięki najnowszej linii procesorów i kart graficznych. Aczkolwiek Nvidia zachowała jeden mistrzowski tytuł, którego nie były w stanie jej odebrać najwydajniejsze urządzenia AMD.

Rok 2017 był bardzo ekscytujący pod względem technologicznego postępu. W tym czasie największe firmy z branży komputerowej wydały na świat potworny sprzęt do gier, o który zabiegali wszyscy wymagający użytkownicy. AMD kusiła nowymi procesorami Ryzen i GPU Vega, Nvidia na widok czerwonej ekspansji podjęła rękawice z równie dużą skutecznością, a firma Intel jak to Intel – w dalszym ciągu pracowała na jedno tempo, by z nienacka zaskoczyć nas nową rodzinką CPU Coffee Lake.

Efektem zaciętej rywalizacji była ponowna zmiana układu sił na rynku konsumenckim, na którym najwyżej wybili się w górę Czerwoni. Ich linia procesorów Ryzen wygrała w starciu z 8. generacją CPU Intela, lecz zawdźięczają to nie tylko swojej wydajności, ale i problemowi z dostępnością konkurencyjnych modeli. Sukces AMD podkreśla tegoroczne wyróżnienie TR Awards w kategorii „Najlepszy Komponent PC” (Ryzen) oraz „Marka Roku„.

Nvidia również zapisze się w historii, jako jeden z bohaterów graczy. Zdominowała swoją kartą graficzną GTX 1080 Ti sektor high-end, stając się „Najlepszym GPU 2017„. W pojedynku o tytuł mistrza pokonała nawet o wiele droższą kartę GTX Titan X, bowiem oferuje podobną wydajność w grach i lepszy stosunek ceny do wydajności.

A w waszych kompach jaki sprzęt rozkręca growe imprezki?                 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię