Strona głównaEsportW turnieju StarCrafta II na IEM Katowice 2018 wystąpi przynajmniej jeden Polak....

W turnieju StarCrafta II na IEM Katowice 2018 wystąpi przynajmniej jeden Polak. Nerchio pewny gry w fazie grupowej

Już najbliższy weekend wystartuje Dreamhack Leipzig, a w nim zmagania w Starcraft II, na których zobaczymy dwóch naszych zawodników – Elazera i Nerchio. To jednak dopiero przedsmak emocji z udziałem Polaków, które czekają nas już wkrótce.

Zakończyły się bowiem europejskie kwalifikacje do turnieju StraCrafta w Katowicach, który odbędzie się na tegorocznym IEM Katowice 2018. Co prawda nie do końca poszły one po myśli polskich kibiców, ale najważniejsza wiadomość jest taka, że w stolicy Górnego Śląska zobaczymy przynajmniej jednego Polaka – Artura „Nerchio” Blocha.

W turnieju kwalifikacyjnym brał również udział Elazer, ale porażki odniesione przez obu Polaków na etapie ćwierćfinałów drabinki wygranych sprawiły, że spotkali się oni w drabince przegranych. W tym spotkaniu lepszy okazał się Artur, który po pokonaniu dwóch kolejnych przeciwników – Serrala i Harstema – wywalczył sobie awans do turnieju głównego, a dokładniej mówiąc do jego fazy grupowej.

Natomiast, co do losów Elazera, to nadal ma on nawet dwie szanse kwalifikacji. Aktualnie dotarł do ścisłej szesnastki zawodników w kwalifikacjach serwera amerykańskiego, a gdyby i tam coś poszło nie po jego myśli, to ostatnim kołem ratunkowym będzie tzw. open bracket przed głównym turniejem w Katowicach. Trzymamy kciuki!

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię