Strona głównaWiadomościCyberpunk 2077 powstaje w muzycznym ciśnieniu z udziałem byłego perkusisty Guns N´...

Cyberpunk 2077 powstaje w muzycznym ciśnieniu z udziałem byłego perkusisty Guns N´ Roses

CDPR prowadzi prostą politykę z graczami – im mniej wiedzą, tym bardziej będą czekać. Jednak wbrew regułom od czasu do czasu wpadnie w nasze łapki jakaś padlinka informacji, jak np. z osobami odpowiedzialnymi za ścieżkę dźwiękową do gry.

Wiadomość o tym, kto komponuje utwory dla studio CD Projekt Red pojawiła się już kilka miesięcy temu w Internecie, lecz była tak zamaskowana, że większa część mediów dopiera teraz ją ujawniła. Mimo wszystko, lepiej późno, niż wcale. Z wywiadu przeprowadzonego przez Audified Team, możemy dowiedzieć się, że do Cyberpunk 2077 zaangażowano ciekawą postać z zagranicznej sceny muzycznej.

Chodzi tu o Bryana „Brain” Mantia, którego z nazwiska prawdopodobnie nikt nie zna, oprócz fanów rockowej muzyki. Jest to perkusista niegdyś występujący na estradzie z zespołami Primus, Godflesh, Buckethead i przede wszystkim Guns N’ Roses

Ten projekt jest szczególnie trudny, gdyż deweloperzy szukają muzyki, której nikt wcześniej nie słyszał. Takiej, która mogłaby powstać dopiero w 2077. Podjąłem się tego, ponieważ uwielbiam „biały szum” i myślę, że tego typu muzyki będziemy słuchać za 60 lat… Zasadniczo dźwięki przekraczające słyszalną przez człowieka skalę 20 Hz – 20 kHz. W każdym razie, jestem zanurzony w eksperymentowaniu.

W zespole kompozytorów znajdziemy również inne osoby. Ważnym filarem udźwiękowienia będzie Marcin Przybyłowicz. Kolejny raz zapisze nutami pięciolinię dla polskiego dewelopera i możemy spodziewać się podobnie interesującej muzyki w grze, jak to miało miejsce w Wiedźminie 3. Jak możemy przeczytać na stronie IMDb będącej bazą wiadomości ze świata filmu i seriali, męski punkt widzenia na muzykę Cyberpunk 2077 uzupełni Melissa Reese. Nabyła już doświadczenia z grami (Bloodborne, Twisted Metal, Infamous: Second Son), a także zaznaczyła swoim nazwiskiem kilka filmów (The Assigment, Death Race 4, Power Rangers).

Liczymy więc, że wszystkim artystom uda się stworzyć coś niezwykłego i dzięki nim rozgrywka szykowana przez CDPR zostanie świetnie uzupełniona przez dźwiękowe echa przyszłości.

Źródło: shop.audified.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię