Strona głównaGryAktualnościW World of Warcraft może pojawić się raidowanie pomiędzy frakcjami

W World of Warcraft może pojawić się raidowanie pomiędzy frakcjami

Ion Hazzikostas, twarz współczesnego World of Warcraft, zdradził ostatnio w wywiadzie elementy gry, które najbardziej nurtują aktualnie jej twórców. 

Konfilkt pomiędzy Alliance a Hordą istnieje w World of Warcraft od samego początku. Tworząc postać, wybieramy przynależność do jednej z nich, czemu większość społeczności pozostaje wierna przez lata. Wraz z rozwojem narracji Shadowlandsów pojawiła się jednak sugestia, żeby pozwolić przedstawicielom obu frakcji wspólnie robić raidy oraz dungeony.

Zobacz: Powstaje nowy Doom lub Quake?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że na wielu serwerach podział pomiędzy frakcjami jest bardzo nierówny. Na Reddicie regularnie pojawiają się historie o serwerach, gdzie graczom trudno jest znaleźć ludzi do dungeonów albo nie ma żadnej rywalizacji pomiędzy gilidami. Rozgrywka cross-faction znacząco zmieniłaby takie sytuacje.

W ostatnim wywiadzie Ion Hazzikostas poinformował, że wspólna gra obu frakcji jest „na ich radarze”. Od pierwszej propozycji tego rozwiązania twórcy poczynili więc najwyraźniej kolejny krok do przodu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię