Strona głównaWiadomościW World War Z będą nas atakować hordy nawet ponad 1000 zombie

W World War Z będą nas atakować hordy nawet ponad 1000 zombie

World War Z to nadchodząca gra na podstawie filmu o dokładnie tym samym tytule. Tytuł tworzony przez Saber Interactive ma mieć spory rozmach. Twórcy zapowiadają, że w jednym momencie na ekranie może pojawić się ponad 1000 zombie.

Twórcy przez długi czas nie zdradzali zbyt wiele na temat gry. Wiedzieliśmy jedynie, że będzie to produkcja online, nastawiona na tryb kooperacji i zostanie wydana na PC-ty oraz konsole nowej generacji. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej, ponieważ Matthew Karch – prezes Saber Interactive – udzielił wywiadu brytyjskiemu PlayStation Magazine.

Matthew Karch zdradził, że World War Z będzie strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby, a dokładniej mówiąc – z widokiem z nad ramienia naszego bohatera. Ale nie to jest najciekawsze. Prezes studia powiedział, że graczy będzie mogło gonić jednocześnie nawet ponad 1000 zombie, co idealnie pasowałoby do scen przedstawianych w filmie. Nieumarli mają zachowywać się „proceduralnie”, co oznacza, że będą dostosowywać się do danej sytuacji. W ten sposób twórcy chcą sprawić, aby każda gra różniła się od poprzedniej, a zachowanie przeciwników było zależne od poczynań gracza.

– Staraliśmy się oddać klimat filmu. Największą różnicą jest to, że w filmie bohaterowie raczej uciekali, ale w grze gracz będzie zmuszony do walki. Można wysadzić samochód, aby zabić zombie lub zniszczyć pewne struktury, aby zmienić ich drogę. Możliwe będzie też budowanie ogrodzeń, podkładanie min czy też stawianie wieżyczek przeciwko nieumarłym – powiedział Matthew Karch.

W grze pojawi się kilka ciekawych lokacji. Na ten moment wiemy między innymi o Nowym Jorku, Moskwie, Jerozolimie, a także koreańskim lotnisku, ale w finalnej wersji ma ich być dużo więcej. Premiera gry zaplanowana jest na ten rok. Jeśli 1000 szarżujących zombie to za dużo, to alternatywą może być Residence of Evil, czyli powrót do klasyki horrorów z lat 90.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię