Strona głównaWiadomościWyciekła specyfikacja płyt głównych Asus X470 pod AMD Ryzen 2000

Wyciekła specyfikacja płyt głównych Asus X470 pod AMD Ryzen 2000

Najbliższe tygodnie to premiera wielu nowych sprzętów komputerowych. Wśród nich są procesory AMD Ryzen 2. generacji. A skoro pojawiają się CPU, to do nich muszą dołączyć też płyty główne. Właśnie wyciekła specyfikacja konstrukcji Asusa z chipsetem X470. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy.

Na początek należy się jedno wyjaśnienie – nowe procesory AMD Ryzen z serii 2000 będą współpracować z aktualnie dostępnymi płytami głównymi z chipsetem X370. Nowe modele oznaczają jedynie kilka usprawnień i nowości. Jakich konkretnie? O kilku dowiedzieliśmy się za sprawą wycieku specyfikacji płyt głównych Asusa – Strix X470-F Gaming, Prime X470-Pro i TUF X470-Plus Gaming. Dane opublikował jeden z użytkowników forum Hardwareluxx.

Za sprawą specyfikacji modelu Asus Prime potwierdziły się informacje, według których Ryzeny 2000 będą obsługiwać pamięci o taktowaniu do 3466 MHz. To bardzo dobra informacja, ponieważ pierwsza generacja nieco odstawała na tym polu od konkurencji. Warto również zauważyć, że dwie płyty zostały wyposażone w podwójne złącze SSD M.2. Niestety, tylko jedno z nich działa jako PCIe x4. Drugie to prawdopodobnie PCIe x2. To też pewnego rodzaju nowość, ponieważ większość płyt X370 obsługiwało tylko jeden slot M.2.

Według innych informacji, już ruszyła dystrybucja płyt głównych Asusa z układem X470. Potwierdzeniem tych słów ma być zdjęcie pudełka modelu Asus ROG X470 Crosshair Hero VII. Płyty powinny trafić do sprzedaży w drugiej połowie kwietnia, czyli w tym samym czasie co procesory Ryzen 2000.

Źródło: Hardwareluxx, VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię