Strona głównaWiadomościWałbrzych tłem dla gry 8874. Polska odpowiedź na Limbo i Inside

Wałbrzych tłem dla gry 8874. Polska odpowiedź na Limbo i Inside

8874 zapowiada się dosyć ciekawie. Nie często miejscem akcji jest polskie miasto, co więcej nie próbujące naśladować lokacji, a odwzorowane w 100%.

Piecze nad niewielkim zespołem twórców 8874 sprawuje Tomasz Góra, który odpowiada także za stronę graficzną. Nie wiemy jeszcze, o czym będzie niniejsza gra, lecz wyraźnie mocno wzoruje się na Limbo, Deadlight, czy docenionej wieloma nagrodami Inside. Będzie to gra powstała na kanwie najlepszych pecetowych produkcji platformowo-zręcznościowych.

W trakcie rozgrywki będziemy kierować małym chłopcem przemierzającym okolice Wałbrzycha. Twórca zdradził, że gra zacznie się od intrygi w momencie przebudzenia się głównego bohatera. Z początku będziemy zachodzić w głowę, czy świat widziany oczyma szkraba to jawa czy może sen.

„…Budzi się w jakimś miejscu i powoli zmierza przed siebie. Stopniowo odkrywa, gdzie jest. Musi rozwiązać zagadkę, by dowiedzieć się, co się stało. Ten Wałbrzych różni się od tego nam znanego, on go na początku nie poznaje, ale powoli wkracza w ten tajemniczy świat” – mówi Tomasz Góra.

Dzięki zastosowaniu techniki fotogrametrii, pozwalającej przenieść obiekty ze zdjęć cyfrowych do programów graficznych, możemy spodziewać się pięknych scenerii wiernie oddających krajobraz Dolnego Śląska. Po drodze zwiedzimy takie miejsca jak: Park Książański, zamek Książ, Starą Kopalnię i inne znane mieszkańcom dzielnice Wałbrzycha. Wszystko to podane na silniku UnrealEngine 4.

Zbyt mało jeszcze wiemy o grze 8874, by móc powiedzieć czy uda się jej twórcom choć trochę zbliżyć do wielkiego sukcesu Inside, lecz po obejrzeniu pierwszego materiału z gry obawy o totalną klapę są odrobinę mniejsze. Już we wstępnym etapie pracy wygląda obiecująco. Najważniejsze zadanie jednak jeszcze przed nimi. Muszą stworzyć wciągającą historię zmieszaną z niebanalnymi łamigłówkami i nadać bohaterowi odpowiedni rys psychologiczny. Lider zespołu wyjaśnił, że to dopiero początki prac, a na finał będzie trzeba poczekać przynajmniej rok czasu.

Materiał wideo z powstającej gry możecie obejrzeć pod tą stroną.

Źródło: regionfakty.pl, antyradio

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię