Strona główna Wiadomości Canard PC straszy niskim taktowaniem Ryzenów 5. AMD ograniczy moc procesorów do...

Canard PC straszy niskim taktowaniem Ryzenów 5. AMD ograniczy moc procesorów do 3,2 GHz

Francuski magazyn traktujący o pecetowym gamingu opublikował złowrogą wróżbę o niższych modelach Ryzena. Według niezależnych dziennikarzy procesory czterordzeniowe mogą liczyć co najwyżej na 3,2 GHz taktowania podstawowego.

Teorie spiskowe wysnute przez Canard PC nie koniecznie sprawdzą się w chwili premiery słabszych Ryzenów. Jest to tylko kolejne zdanie w morzu innych niesprawdzonych doniesień. Dotychczas krążyło już kilka plotek o potencjalnym taktowaniu procesorów czterordzeniowych od AMD. Zakładały m.in to, że Ryzen 5 1400X będzie pracować z częstotliwością 3,5 GHz (@ 3,9 GHz), a Ryzen 3 1200x z prędkością 3,4 GHz (@ 3,8 GHz).

Canard PC twierdzi, że wcześniejsze doniesienia były zbyt optymistyczne. Na swoim kanale w mediach społecznościowych zawarli krótką, acz treściwą informację o tym, że podstawowe taktowanie niższej serii Ryzen zamknie się w granicach do 3,2 GHz.

Francuzi mogą się mylić, ale w każdej niesamowitej historii zawiera się ziarnko prawdy. AMD obniżając taktowanie procesorów mogłoby zabezpieczyć sprzedaż 6- i 8-rdzeniowych procesorów. Większość wydanych gier nie wykorzystuje wszystkich fizycznych rdzeni CPU, toteż większe znaczenie ma taktowanie bazowe. Podbijając wartość częstotliwości Ryzenów 5, nagle mogłoby się okazać, że w testach modele 4 rdzeniowe z 8 i 4 rdzeniami logicznymi nieznacznie ulegały by mocy Ryzenom 7.

Źródło: wccftech.com, twitter

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE