Strona głównaWiadomościCanard PC straszy niskim taktowaniem Ryzenów 5. AMD ograniczy moc procesorów do...

Canard PC straszy niskim taktowaniem Ryzenów 5. AMD ograniczy moc procesorów do 3,2 GHz

Francuski magazyn traktujący o pecetowym gamingu opublikował złowrogą wróżbę o niższych modelach Ryzena. Według niezależnych dziennikarzy procesory czterordzeniowe mogą liczyć co najwyżej na 3,2 GHz taktowania podstawowego.

Teorie spiskowe wysnute przez Canard PC nie koniecznie sprawdzą się w chwili premiery słabszych Ryzenów. Jest to tylko kolejne zdanie w morzu innych niesprawdzonych doniesień. Dotychczas krążyło już kilka plotek o potencjalnym taktowaniu procesorów czterordzeniowych od AMD. Zakładały m.in to, że Ryzen 5 1400X będzie pracować z częstotliwością 3,5 GHz (@ 3,9 GHz), a Ryzen 3 1200x z prędkością 3,4 GHz (@ 3,8 GHz).

Canard PC twierdzi, że wcześniejsze doniesienia były zbyt optymistyczne. Na swoim kanale w mediach społecznościowych zawarli krótką, acz treściwą informację o tym, że podstawowe taktowanie niższej serii Ryzen zamknie się w granicach do 3,2 GHz.

Francuzi mogą się mylić, ale w każdej niesamowitej historii zawiera się ziarnko prawdy. AMD obniżając taktowanie procesorów mogłoby zabezpieczyć sprzedaż 6- i 8-rdzeniowych procesorów. Większość wydanych gier nie wykorzystuje wszystkich fizycznych rdzeni CPU, toteż większe znaczenie ma taktowanie bazowe. Podbijając wartość częstotliwości Ryzenów 5, nagle mogłoby się okazać, że w testach modele 4 rdzeniowe z 8 i 4 rdzeniami logicznymi nieznacznie ulegały by mocy Ryzenom 7.

Źródło: wccftech.com, twitter

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię