Strona głównaWiadomościWargaming rozszerza obecność w Europie o dwa nowe biura - m.in. w...

Wargaming rozszerza obecność w Europie o dwa nowe biura – m.in. w Polsce

Wargaming w kwietniu b.r. podjął decyzję o wycofaniu się z rynków rosyjskiego i białoruskiego. Następnym krokiem w restrukturyzacji firmy jest otwarcie dwóch nowych biur – w Warszawie i Belgradzie, które wzmocnią globalne operacje firmy.

Są to odpowiednio 7 i 8 lokacje w Europie, które dołączą do cypryjskiej Nikozji, litewskiego Wilna, czeskiej Pragi, brytyjskiego Guilford, niemieckiego Berlina oraz ukraińskiego Kijowa, gdzie Wargaming ma swoje przedstawicielstwa. Nowe biura przyjmą do 400 pracowników.

Zobacz: Wargaming wycofuje się z Rosji oraz Białorusi

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy sformowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Będzie miał on na celu wzmacnianie gier z portfela wydawniczego firmy. Na chwilę obecną pracownicy będą wykonywać obowiązki w trybie pracy zdalnej. Planowane jest zatrudnienie ok. 50 osób do końca roku. Dalsze plany dla Wargaming Warsaw będą zależne od przebiegu restrukturyzacji firmy.

Wargaming Warsaw

Wargaming Belgrade będzie składać się z talentów międzynarodowych i lokalnych w obszarze zarówno wydawniczym, jak i tworzenia gier. To biuro stanie się ważnym miejscem relokacyjnym dla pracowników firmy z różnych części świata. Studio skupi się na franczyzach World of Tanks i World of Warships oraz potencjalnym tworzeniu nowych gier. Prezes firmy Wargaming, Wiktor Kisłyj powiedział:

„Warszawa i Belgrad to logiczne wybory na nowe kierunki. Oba miasta mają szybko rozwijające się sektory technologiczne oraz duży potencjał. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby tworzyć najlepsze zespoły twórcze i wydawnicze. Nasza firma kontynuuje rozwój i ma wielkie plany na przyszłość. Warszawa i Belgrad będą kluczowe w ich realizacji.”

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię