Strona głównaGryAktualnościWargaming wycofuje się z Rosji oraz Białorusi

Wargaming wycofuje się z Rosji oraz Białorusi

Twórcy gier World of Tanks i World of Planes firma Wargaming poinformowała, że nie będzie więcej robić interesów w Federacji Rosyjskiej oraz na Białorusi.

W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wiele firm wycofało swoją działalność z terenów Rosji. Do tego grona dołącza także Wargaming – białoruska firma, której główna siedziba znajduje się obecnie w Nikozji na Cyprze.

W informacji prasowej możemy przeczytać:

Przez kilka ostatnich tygodni Wargaming przeprowadzał strategiczną rewizję swoich operacji biznesowych na świecie. Efektem tych działań jest decyzja, że nie będziemy prowadzić żadnych interesów w Rosji i Białorusi. Od 31 marca firma przetransferowała swoje gry w Rosji i Białorusi do lokalnie zarządzającej firmy Lesta Studio, która nie jest już związana z Wargamingiem.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że nie mają i nie będą mieć z tego tytułu żadnych korzyści. Firma bardziej spodziewa się strat.

W okresie przejściowym wszystkie nasze gry nadal będą dostępne w Rosji i Białorusi, operacjami bieżącymi zajmie się nowy właściciel. Wargaming rozpoczął proces zamykania biura w Mińsku. Jest on realizowany z zachowaniem przepisów prawnych. Dyrektorzy produktów i usług spotkają się ze swoimi zespołami, aby przedyskutować wpływ decyzji na poszczególne działy.

Pracownicy objęcie zmianami otrzymają odprawy oraz wsparcie. Nie oznacza to jednak zamknięcia firmy. Wargaming zobowiązał się do dalszego dostarczania gier wysokiej jakości.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię