Strona głównaGryWartość akcji CD Projekt cały czas szybuje w górę

Wartość akcji CD Projekt cały czas szybuje w górę

Akcjonariusze oraz ekipa CD Projekt mogą mieć kolejny powód do zadowolenia, wartość firmy na warszawskim parkiecie stale szybuje w górę. Obecnie polskie studio jest więcej warte niż KGHM.

Za jedną akcję spółki obecnie musimy zapłacić 188 złotych za sztukę. Tym samym firma obecnie jest warta więcej niż jeden z największych producentów miedzi. CD Projekt wyceniany jest na 18,02 mld zł i jest to o 220 milionów złotych więcej od wspomnianego wcześniej KGHM’u.

Jak podaje serwis Business Insider mamy szansę stać się świadkami przekroczenia progu 200 złotych, za akcję. Za tak drastyczny wzrost cen akcji odpowiedzialny jest hype wywołany przez Cyberpunk 2077. Zaprezentowany na targach E3 trailer wyświetlony został już ponad 14 milionów razy na YouTube, a według Adama Kicińskiego drugie tyle zostało wyświetlone w innych miejscach.

Każdy serwis polski i zagraniczny oczekuje na choćby kolejne strzępy informacji na temat ich nowej produkcji. Inwestorzy przeczuwając powstanie kolejnego hitu kupują akcję firmy tym samym stale zwiększając jej wartość.

Tak wielki sukces może spowodować, że CD Projekt trafi na giełdę światową. Na chwilę obecną deweloper nie odniósł się do sytuacji.

Źródło: businessinsider

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię