Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryWarzone, Sezon 4. Co przyniosła nowa aktualizacja i jak szybko levelować?

Warzone, Sezon 4. Co przyniosła nowa aktualizacja i jak szybko levelować?

Po kilku tygodniach niepewności czwarty sezon w Call of Duty: Modern Warfare wreszcie ujrzał światło dzienne. Postanowiliśmy więc zebrać w jedno miejsce wszystkie niezbędne informacje dotyczące wprowadzonych zmian oraz ułatwić doświadczenie nowym i powracającym graczom. 

Nowy Battle Pass

Dla weteranów nie będzie pewnie zaskoczeniem wprowadzenie kolejnego Battle Passa razem z nowym sezonem. Przepustka wciąż kosztuje 1000 CoD Pointsów, składa się ze 100 poziomów, a pierwsze skiny oferuje zaraz po dokonaniu zakupu. Głównym bohaterem czwartego sezonu jest Kapitan Price. Jego postać dostajecie więc już na samym początku i wraz z wykonywanymi zadaniami oraz zdobywanymi poziomami, zyskuje on nieco alternatywnych wyglądów.

Call of Duty: Warzone
Nowy Battle Pass w przeliczeniu kosztuje ok. 45 złotych

W przeciwieństwie do broni czy poziomu konta, nie ma żadnego szybkiego sposobu na levelowanie Battle Passa. Trzeba po prostu grać. Sprawdzajcie zadania dzienne oraz tygodniowe i nie zapomnijcie o wyzwaniach dla konkretnych operatorów. Gwarantują one nie tylko skiny, którymi można pochwalić się na polu bitwy, ale również niezbędne do szybkiego ulepszania ekwipunku doświadczenie.

Warto śledzić również newsy związane z Modern Warfare. Kilka razy w każdym sezonie Activision organizuje weekendy z podwójnym doświadczeniem, które obok poziomu broni i konta, często dotyczą również levelowania Battle Passa. W tym okresie warto zarezerwować sobie trochę wolnego czasu, wejść do gry i obserwować jak z każdą kolejną grą poziom przepustki leci do góry.

Fennec i CR-56 AMAX

Nowy Battle Pass oznacza również wprowadzenie nowych broni. Obie można zdobyć za darmo, bez kupowania przepustki. Pierwsza z nich zostanie odblokowana na poziomie 16, a druga na 31.

Call of Duty: Warzone
Fennec doskonale sprawdza się w walkach na bliskich odległościach

Ciężko oczywiście spodziewać się, żeby coś było w stanie pokonać M4, Graua i MP5. Pierwsze wrażenia odnośnie dodanych w czwartym sezonie broni są jednak bardzo pozytywne. Fennec to standardowy, szybkostrzelny Vector. Weterani serii zdają sobie doskonale sprawę, jak silne było to SMG w wielu poprzednich odsłonach. W Modern Warfare nie jest inaczej.

CR-56 to z kolei standardowy karabin maszynowy, który w Warzone będzie w stanie konkurować z najlepszymi broniami. Time to kill AMAX-a jest w teorii krótszy niż uwielbianego przez wielu graczy Rama. Z odpowiednimi dodatkami można niemalże pozbyć się odrzutu i używać CR-56 jako zamiennika do Graua. Podobnie jak w przypadku każdej innej broni w Call of Duty, szczegółową analizę, razem z proponowanymi modyfikacjami, przygotował Drift0r.

Call of Duty: Warzone
CR-56 spodoba się fanom Graua oraz M4A1

Levelowanie Fenneca i CR-56 jest na szczęście nieco prostsze niż zdobywanie nagród z Battle Passa. Wykonujcie wszystkie zadania, używajcie tych broni tak często, jak tylko się da, a dodatki szybko się odblokują. Jeżeli planujecie levelować Fenneca czy CR-56 w Warzone, pamiętajcie, że doświadczenie na broniach wbija się tylko wtedy, kiedy macie je w ręku. Kończąc jakiś kontrakt, bierzcie do ręki Fenneca czy CR-56, żeby doświadczenie z zadania trafiło na odpowiedni karabin.

Zadania tygodniowe

Chociaż levelowanie konta nie ma aż tak dużego znaczenia jak Battle Pass czy nowe bronie, każdy fan gry chce położyć swoje ręce na ekskluzywnym, darmowym skinie za osiągnięcie 155 poziomu. Na szczęście z pomocą graczom próbującym osiągnąć maksymalny level konta przychodzą zadania tygodniowe.

Call of Duty: Warzone
Liczba zadań będzie rosnąć z tygodnia na tydzień

Każdego tygodnia od momentu premiery sezonu czwartego do gry będą trafiać zestawy konkretnych wyzwań, 10 do Warzone i 10 do trybu multiplayer Modern Warfare. Często są to rzeczy bardzo proste, pokroju podnoszenia kolegów z drużyny albo używania loadoutów, ale zawsze warto przejrzeć tę listę i zobaczyć, czy któreś z zadań nie wymaga strzelania z konkretnego rodzaju broni.

Ukończone wyzwanie gwarantuje solidną dawkę punktów doświadczenia, które znacząco przyspieszą proces levelowania konta. Jeżeli planujecie jednak grać cały sezon i ukończyć Battle Pass, 155 poziom wbijecie prawdopodobnie na długo przed osiągnięciem 100 levelu przepustki sezonowej.

Live eventy Warzone

Najciekawszą zmianą w trybie battle royale, którą przyniosła premiera czwartego sezonu, są losowe eventy. Podczas każdego meczu jest szansa, że traficie na jedno z trzech wprowadzonych przez Infinity Ward wydarzeń.

Pierwsze z nich to Jailbreak. Kiedy zobaczycie ten napis na swoim ekranie, wszyscy pokonani do tej pory gracze zostaną wrzuceni z powrotem na mapę. Dotyczy to zarówno osób oczekujących swojego pojedynku w Gułagu, jak i tych, którzy w trybie obserwatora liczyli na wskrzeszenie przez kolegów z drużyny.

Kolejny event nazywa się Fire Sale. Jak sama nazwa wskazuje, jest to krótka, trwająca zaledwie minutę przecena na wszystkie przedmioty w stacjach zaopatrzeniowych. Czasami niektóre przedmioty można dostać całkowicie za darmo. Trzeba jednak mieć się na baczności, ponieważ wydarzenie dotyczy wszystkich graczy na mapie i stacje mogą być mocno okupowane.

Ostatni event to Supply Chopper, potężny helikopter przelatujący nad mapą Warzone. Jeżeli uda Wam się go zestrzelić, na ziemię spadnie mnóstwo przedmiotów. Jest to doskonały, choć nieco ryzykowny sposób na szybkie wzbogacenie się i zdobycie rzadszych rzeczy pokroju UAV, pancerzy czy maski gazowej. Chopper ma bardzo dużo punktów zdrowia i kuszącym lootem przyciąga do siebie wszystkich graczy z okolicy. Przed rozpoczęciem prób ściągania go z powietrza upewnijcie się, że macie odpowiedni ekwipunek – wyrzutnię rakiet, LMG i solidny zapas amunicji.

 

Na sprawdzenie wszystkiego, co ma do zaoferowania czwarty sezon macie jeszcze ponad półtora miesiąca. Biorąc pod uwagę wprowadzenie silnych broni i ciekawego urozmaicenia do battle royale, wakacje dla wielu fanów Call of Duty mogą stać pod znakiem grindu Battle Passa. Oszczędzajcie swoje tokeny, wyczekujcie weekendu z podwójnym doświadczeniem i zobaczcie, do czego zdolny jest Fennec. Powodzenia!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię