Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED zapowiada komiksy Cyberpunk 2077

CD Projekt RED zapowiada komiksy Cyberpunk 2077

CD Projekt RED nawiązał współpracę z firmą Dark Horse Comics, które efektem będzie seria komiksów ze świata Cyberpunk 2077. Pierwszy numer, który skupi się na Trauma Team, zadebiutuje we wrześniu tego roku.

Od kilku dni wiemy, że Cyberpunk 2077 nie zadebiutuje we wrześniu. Premiera gry po raz kolejny została przełożona, tym razem na 19 listopada. Pomimo tego CD Projekt RED cały czas pracuje nad projektami pobocznymi, które mają rozbudować uniwersum. Jednym z nich jest oficjalna książka, którą można już kupować w przedsprzedaży. Inne to między innymi seria komiksów, która powstanie przy współpracy z Dark Horse Comics. Pierwszy opowie o Trauma Team.

Cyberpunk 2077

Komiksy z uniwersum Cyberpunk 2077

Firma CD Projekt RED na swoim Twitterze oficjalnie zapowiedziała serię komiksów z uniwersum Cyberpunk 2077. Pierwszy z nich zadebiutuje już we wrześniu i skupi się na inicjatywie o nazwie Trauma Team. Jest to jedna z największych korporacji i zarazem jedna z największych firm medycznych w świecie Cyberpunk. W swojej ofercie mają usługi pogotowia ratunkowego oraz wsparcia paramedycznego. Od zwykłych medyków wyróżnia ich to, że w skład zespołu wchodzą między innymi uzbrojeni po zęby funkcjonariusze ochrony.

Cyberpunk 2077: Trauma Team #1 zadebiutuje we wrześniu. Scenariusz napisał Cullen Bunn, który ma na swoim koncie między innymi komiksy z serii Deadpool, Kapitan Ameryka, Spider-Man, Venom, Wolverine, Lobo czy też Aquaman. Okładkę i rysunki przygotował Miguel Valderrama, a pokolorował je Jason Wordie. Komiks jest już dostępny na oficjalnej stronie Dark Horse Comics w cenie 3,99 dolarów. Na ten moment nie wiemy czy i kiedy trafi do Polski. Możemy jedynie domniemywać, że na ten moment CD Projekt RED szuka dystrybutora w naszym kraju. Jednak biorąc pod uwagę, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się sama gra, nie powinno być z tym żadnych problemów.

Cyberpunk 2077 ma zadebiutować 19 listopada w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra dostępna będzie również na PlayStation 5 i Xbox Series X, ale pełnoprawna aktualizacja dla konsol nowej generacji zostanie wydana dopiero po kilku miesiącach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię