Strona głównaGryAktualnościWatch Dogs Legion – hakerzy udostępnili kod źródłowy gry

Watch Dogs Legion – hakerzy udostępnili kod źródłowy gry

Ubisoft był szantażowany przez hakerów, którzy twierdzili, że jeśli deweloper nie spełni ich żądań to udostępnią kod źródłowy do Watch Dogs Legion. I tak się stało, grupa hakerska Egregor udostępniła kod gry.

Jakiś czas temu głośno było o szantażu jakiego dopuścili się hakerzy z grupy Egregor. Ich ofiarą padł Ubisoft. Grupa ta weszła w posiadanie kodu źródłowego do gry Watch Dogs Legion. W zamian za nieudostępnianie kodu hakerzy zażądali pokaźnej sumy pieniędzy.

Według informacji przekazanych przez serwis DSOGaming, kod jest teraz dostępny w sieci. Oznacza to, że Ubisoft nie ugiął się i nie spełnił żądań lub to hakerzy nie dotrzymali danego słowa i udostępnili piki. Projekt gry waży ponad 560 GB i jest dostępny na różnych prywatnych trackerach.

Zobacz: Ratchet & Clank: Rift Apart ekskluzywnym tytułem dla PS5

Pliki te z pewnością przydadzą się modderom do tworzenia nowej zawartości w grze. Co więcej, inni będą mogli przyjrzeć się optymalizacji kodu gry na PC, bo ta wersja mocno kuleje. Ale taka sytuacja to też spore straty dla Ubisoft. Crackerzy będą teraz mieli ułatwione zadanie w złamaniu gry i udostępnieniu pirackiej wersji. Inni deweloperzy będą mogli też podpatrzeć autorskie rozwiązania Ubisoftu i wykorzystać w swoich grach.

Tak czy inaczej sytuacja nie będzie obojętna dla rynku gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcedsogaming
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię