Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWatykan może mieć swój własny serwer Minecraft

Watykan może mieć swój własny serwer Minecraft

Już wkrótce Watykan może uruchomić własny serwer Minecraft. Duchowny odpowiedzialny za inicjatywę chce stworzyć przyjazne miejsce do grania.

Ksiądz Robert Ballecer zanim przeszedł święcenia kapłańskie był studentem technologii, tak technologii nie teologii, w Dolinie Krzemowej. Od tego czasu wykorzystuje swoją wiedzę, aby połączyć więcej ludzi i pomóc innym duchownym w odnalezieniu się w świecie IT.

Zobacz: Minecraft Dungeons zadebiutuje w kwietniu 2020

Kilka miesięcy temu Ballecer przeprowadził ankietę na Twitterze, w której zapytał jakiego serwera do gier chcieliby gracze. Do wyboru był: Rust, Ark, Team Fortness 2 lub Minecraft. Ten ostatni zebrał 64% głosów. Duchowny chce w ten sposób pokazać, że wiara może współistnieć z nowoczesną technologią. Ma również nadzieję na nowe znajomości i struktury wsparcia dla graczy w realnym świecie.

Zobacz: Minecraft Earth we wczesnym dostępie

Jak tłumaczy duchowny dla Rome Reports:

Tu nie chodzi o technologię, nie chodzi nawet o grę. Chodzi o zgromadzenie ludzi, którzy mogą przenieść wirtualne relacje do prawdziwego świata.

Na początku było wielu ludzi, którzy byli bardzo niezdecydowani. Ponieważ widzieli tego gościa w sutannie, który mówił o najnowszych technologiach Google lub o tym, jak prowadził światłowód po dnie Atlantyku. Na początku nie zrozumieli i mówili, że to nie idzie ze sobą w parze. Ale po pewnym czasie zdali sobie sprawę: Okej, on wie o czym mówi, po prostu akurat jest księdzem. I ostatecznie taki jest właśnie sposób w jaki wykonuje posługę kapłańską.

Warto zaznaczyć, że starania o założenie serwera nie są jeszcze ostatecznie zatwierdzone przez Watykan. Wszelkie postępy prac można śledzić TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceign
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię