Strona głównaWiadomościHardwareWestern Digital Flash Perspective, czyli zapowiedź nowych produktów i stategii

Western Digital Flash Perspective, czyli zapowiedź nowych produktów i stategii

Wczoraj miała miejsce duża konferencja prasowa firmy Western Digital, która nakreśliła plany na przyszłość tej firmy, oraz zaprezentowała kilka nowych produktów.

Firma Western Digital jest kojarzona przez chyba wszystkich graczy głównie z nośników pamięci masowej SSD lub HDD. W skład grupy Western Digital wchodzą jeszcze takie marki jak SanDisk, WD, WD Black, G-Technology, które zajmują się obsługą różnych segmentów rynku np. produkty WD Black skierowane są do graczy i mają cechy, które je wyróżniają na tym polu (diody RGB, efektowne obudowy i wysoką wydajność).

Firma Western Digital w tym momencie jest odpowiedzialna za około 40% wszystkich nośników danych na świecie, co stawia ją na pierwszym miejscu wśród producentów pamięci masowych. Tuż za nią podobną produkcją może pochwalić się Seagate.

 

By jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję na rynku, Western Digital zapowiedział powołanie nowej marki SanDisk Professional, która będzie skierowana, jak sama nazwa wskazuje na rynek profesjonalny. Pierwszym produktem ma być nośnik danych Ultrastar DC ZN540, o którym wiemy tylko tyle, że jego przepustowość ma być trzykrotnie większa od poprzednich rozwiązań.

 

Następnie w kolejności mogliśmy zobaczyć kieszeń Armorlock na nośniki SSD i szyfrowaniem AES-256 bit, którą można było odblokować telefonem, ale nadal nie zobaczyliśmy, żadnych danych technicznych

Ostatnimi nowymi nośnikami, jakie zostały zaprezentowane to były nośniki SN530, które nie korzystają z pamięci DRAM do buforowania informacji, ale znów nie zobaczyliśmy żadnych liczb.

Cała konferencja trwała około godziny, dowiedzieliśmy się z niej, że Western Digital to największy producent pamięci masowych, że tę firmę napędza rozwój, to były bardzo ciekawe informacje, ale na koniec niestety zabrakło podsumowania w postaci zaprezentowania nowych produktów, wraz z ich specyfikacją techniczną.

Aktualizacja. Otrzymaliśmy informację o trzech nowych produktach WD Black dla graczy i są to odpowiednio.

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD pozwala entuzjastom gier wynieść na nowy poziom wydajność storage swoich komputerów i laptopów (dzięki zastosowaniu technologii PCIe Gen44), a także zapewnić więcej miejsca na gry. To rozwiązanie typu DRAM-less bazuje na PCIe Gen4 (zapewniając jednocześnie wsteczną kompatybilność z PCIe Gen3), oferując dzięki temu transfery sięgające 3,600MB/s.5 Dzięki  temu, że urządzenie używa o 30% mniej energii niż poprzedni model6, docenią je szczególnie gracze korzystający z laptopów – które będą mogły dłużej działać na baterii. Dołączone oprogramowanie WD_BLACK Dashboard pozwala na monitorowanie stanu dysku oraz zapewnienie maksymalnej wydajności rozgrywki, także podczas jej streamowania.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD będzie dostępny w wersjach 250GB, 500GB oraz 1TB7 w cenie od 298,99 zł. Dysk można już teraz zamawiać – w ramach preorderu – na stronie Western Digital Store, zaś latem pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

 

WD_BLACK D30 Game Drive SSD – To zgrabne, kompaktowe urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników konsoli, którzy chcą zminimalizować czas ładowania i zacząć granie jak najszybciej. Nowość oferuje szybkość odczytu danych sięgający 900 MB/s5 – a dzięki maksymalnej pojemności 2 TB7 (co pozwala na zapisanie do 50 gier8) gracze mogą spędzić więcej czasu na graniu, zamiast kasować i ponownie pobierać ulubione tytuły. Dysk zaprojektowano tak, by idealnie pasował wizualnie do nowych konsol, wyposażono go też w demontowaną podstawkę.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD jest dostępny w wersjach o pojemnościach 500GB, 1TB oraz 2TB, w cenie od 749,99 zł. Urządzenie jest już dostępne w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital, a także w sklepie Western Digital Store.

 

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox – Zbudowana z myślą o współpracy z konsolą Xbox i oficjalnie licencjonowana dla tej platformy wersja WD_BLACK D30 Game Drive SSD zapewnia wysokie prędkości oraz wysoką pojemność, zamknięte w obudowie zainspirowanej wzornictwem konsoli Xbox. Użytkownicy mogą go błyskawicznie podłączyć i zacząć tworzyć ogromną kolekcję ulubionych gier lub wykorzystać jako miejsce do przechowywania nowych tytułów (jednocześnie mogąc uruchamiać tytuły dla Xbox One bezpośrednio z dysku2). Wraz z dyskiem nabywca otrzymuje miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate zapewniającej dostęp do ponad 100 gier na PC i konsolę, a także rozgrywki multiplayer dla graczy konsolowych.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox dostępny jest w wersjach 500GB, 1TB oraz 2TB7, w cenie od 769,99 zł. Urządzenie można już zamawiać – w ramach pre-orderu – w Western Digital Store zaś w czerwcu pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię