Strona głównaWiadomościWestern Digital prezentuje szybkie dyski SSD NVMe dla graczy

Western Digital prezentuje szybkie dyski SSD NVMe dla graczy

Z roku na rok rosną wymagania graczy na całym świecie. Z tego powodu producenci wszystkich podzespołów tworzą coraz szybsze sprzęty gamingowe. Jednym z takich produktów jest nowy dysk Western Digital Black 3D NVMe SSD.

Western Digital Black 3D NVMe SSD to nowa seria dysków dla wymagających użytkowników. Wykorzystują one architekturę NVMe oraz nowy kontroler, który ma optymalizować pracę. Producent zapewnia, że w nowej serii wyeliminowano wszystkie wąskiej gardła z urządzeń starszego typu.

– Współczesne gry stawiają przed naszymi komputerami PC coraz większe wymagania – które z czasem będą się tylko zwiększały. Nowa architektura i nowy kontroler zastosowane w Western Digital Black SSD integrują naszą technologię 3D NAND oraz interfejs NVMe, pozwalając tym samym na osiągnięcie zupełnie nowych poziomów wydajności. Niezależnie od tego, czy zostaną wykorzystane w komputerze do gier, czy stacji roboczej do edycji wideo, nasze innowacyjne dyski NVMe będą doskonale sprawdzały się zarówno dziś, jak i w przyszłości, gdy ilość danych do przetworzenia będzie cały czas rosła – skomentował Mark Grace, senior vice president działu Devices w firmie Western Digital.

Dyski oferuje prędkość odczyta do 3400 MB/s dla modeli 500 GB i 1 TB oraz prędkości zapisu do 2800 MB/s dla wariantu o pojemności 1 TB. Najpojemniejszy wariant to również 500 tys. IOPS oraz 5-letnia gwarancja ograniczona współczynnikiem 600 TBW. Do sprzedaży trafią trzy modele: 250 GB w cenie 120 dolarów, 500 GB w cenie 230 dolarów oraz 1 TB, za którego zapłacimy 450 dolarów.

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię