Strona głównaWiadomościWestern Digital zmniejszy produkcję HDD. Do 2019 firma zamknie jedną ze swoich...

Western Digital zmniejszy produkcję HDD. Do 2019 firma zamknie jedną ze swoich większych fabryk

To nie jest jeszcze ostatnie słowo dysków talerzowych, ale w przyszłości na rynku będzie ich coraz mniej. Twardziele ustąpią miejsca superszybkim SSD-kom.

Typowe HDD-ki od niepamiętnych czasów były podstawowym elementem wyposażenia każdego komputera. Rozkręcały nie jedną gierkę z prędkością 5200 lub 7200 obr/min. Jednak przez wzgląd na postęp technologiczny każde urządzenie czeka kres i z wolna nadchodzi on właśnie dla nich.

Autorem przesłanki świadczącej o nadejściu nowej „epoki” jest Western Digital. Jedna z głównych firm zaopatrujących rynek w sprzęt magazynujący dane podjęła decyzję o zamknięciu fabryki w Malezji do 2019. Zatrzymanie produkcji w tym miejscu jest bardzo znamienne w skutkach dla globalnej sprzedaży dysków, bowiem osoby tam pracujące specjalizują się w przygotowywaniu wyłącznie HDD.

Od kiedy szybsza odmiana magazynów SSD stała się atrakcyjniejsza cenowo, rola talerzowców w świecie gamingu i biznesu uległa zmianie. I WD dostrzegło to na wykresach stanowiących o ich wpływach ze sprzedaży. Od 2014 do 2017 sprzedaż HDD spadła o 150 mln egzemplarzy. Dlatego zamiast zajmować się rozwijaniem starej technologii postanowili zwiększyć nakład produkcji bardziej rentownych urządzeń.  

Zamknięcie jednej dużej fabryki nie oznacza upadku dysków tego formatu, ale oczywistym jest ich odejście na drugi plan i ich mniejsza dostępność.

Źródło: anadtech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię