Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 na Xbox Series i PS5 – oficjalny pokaz

Wiedźmin 3 na Xbox Series i PS5 – oficjalny pokaz

CD Projekt zaprezentował next-genową wersję Wiedźmin 3 Dziki Gon, która trafi na konsole PS5 oraz Xbox Series. Z odświeżonej gry skorzystają również gracze PC, którzy dostaną ją w formie darmowej aktualizacji.

Podczas transmisji deweloperzy podzielili się informacjami na temat owoców swojej pracy, prezentując gameplay z obu konsol nowej generacji. Zobaczyliśmy również co zmieni się w wersji PC (o ile posiadacie odpowiednio mocne bebechy w komputerze).

Aktualizacja PC wprowadzi wsparcie dla ray tracingu, w tym Ray Traced Global Illumination oraz Ray-Traced Ambient Occulusion. Dla mocnych maszyn przygotowany został tryb Ultra+. Poprawiono także Screen Space Reflection oraz dodano możliwości skorzystania z Nvidia DLSS 2.0 i AMD FSR 2.0.

Zobacz: Rap Game: The Strife – raper Pezet wkracza do gry

Poprawki graficzne będą dotyczyły niemal każdego elementu gry, w tym jakości tekstur i otoczenia. Sama rozgrywka będzie również usprawniona. Pojawi się możliwość edycji kamery według własnych upodobań. Na konsoli PS5 pojawi się wsparcie dla haptycznych wibracji DualSense.

Na obu konsolach udostępnione zostaną dwa tryby graficzne – wydajności i jakości. W pierwszym pogramy w 4K w 60 FPS w drugim nacieszymy oko ray tracingiem oraz AMD FSR 2.0. Będzie również możliwość zapisu gry w chmurze.

Wśród nowości w wersji next-gen pojawi się nowy tryb fotograficzny oraz nowe przedmioty inspirowane serialem Netflix. Zostanie dodane również nowe zadanie.

Poniżej oficjalny zwiastun. Premiera już 14 grudnia. Jeżeli posiadacie wersję na PC, Xbox One lub PS4 to nowszą wersję dostaniecie za darmo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię