Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 – kolejny rekord aktywnych graczy

Wiedźmin 3 – kolejny rekord aktywnych graczy

Serial Wiedźmin produkcji Netflix przysłużył się nie tylko serii książek Andrzeja Sapkowskiego, które stały się ostatnimi bestselerami, ale również grom CD Projekt. Wiedźmin 3 na platformie Steam pobił wczoraj rekord aktywności.

Jak widać różne rodzaje mediów w dzisiejszych czasach znakomicie się uzupełniają i mogą żyć w doskonałej symbiozie. Po premierze serialu Wiedźmin produkcji Netflix zanotowano nagły wzrost zainteresowania książkami Sapkowskiego oraz grami CD Projekt. Według danych serwisu Steam Charts, ciągu najbardziej obleganego momentu w Wiedźmin 3 na Steam grało jednocześnie 94 601 osób. Jest to również nowy rekord. Dotychczas grze udało się przyciągnąć jednocześnie 92 200 graczy w 2015 roku, czyli zaraz po premierze.

Zobacz: Wiedźmin: czy Mark Hamil byłby odpowiednim Vesemirem?

Do gry powrócili gracze, którzy zakupili grę już wcześniej, oraz zupełnie nowi użytkownicy. W zeszłym tygodniu Wiedźmin w wersji GOTY, czyli ze wszystkimi dodatkami był na drugim miejscu najlepiej sprzedających się gier na Steam. Pierwsze miejsce należało do Red Dead Redemption 2.

Jednak nie tylko Wiedźmin 3 powrócił do łask graczy, ci przypominają sobie również pierwszą część, w którą grało 12,3 tys. graczy. Z kolei w Wiedźmina 2 zagrało 6,6 tysiąca.

Zobacz: Znamy sposób jak legalnie i za darmo obejrzeć Wiedźmina

A Wy graliście lub zabraliście się za czytanie Wiedźmina po premierze serialu? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię