Strona głównaWiadomościHardwareTeslasuit pozwoli poczuć wirtualną rzeczywistość na własnej skórze

Teslasuit pozwoli poczuć wirtualną rzeczywistość na własnej skórze

Przez ostatnie lata technologia VR przeżyła duży skok technologiczny, jednak nadal nie jest tym czego byśmy oczekiwali. Obecne systemy VR nie dają działają na wszystkie zmysły jak świat rzeczywisty. Ma się to zmienić dzięki kombinezonowi Teslasuit.

Obecnie tesla pracuje nad kombinezonem VR, który w pełni i wszystkimi zmysłami przenieść się do wirtualnego świata. Na razie jednak firma zaprezentowała rękawice haptyczne Teslasuit Glove, które zastąpią obecnie używane kontrolery. Rękawice wykrywają ruch ręki dzięki temu zapewniają bardziej naturalne ruchy w wirtualnym świecie. dodatkowo rękawica przenosi również informacje zwrotne na temat przedmiotów, z którymi wchodzimy z interakcję w wirtualnym świecie.

Zobacz: Half-Life: Alyx – Gameplay podczas testów 8 kompatybilnych zestawów VR

Rękawice można używać zarówno z kombinezonem jak i bez. Według Teslasuit rękawice łączą ze sobą haptykę, przechwytywanie ruchu, biometrię i sprzężenie zwrotne siły, co w połączeniu daje możliwość poczucia na własnej skórze wirtualnego świata. Firma twierdzi, że rękawica może być wykorzystywana również do monitorowania poziomu stresu lub tętna użytkownika.

Zobacz: Apple ma wypuścić swoje własne gogle VR

Teslasuit wystartowało ze zbiórką na kombinezon VR w 2016. Projekt ten został porzucony i ponownie wznowiony jednak w zmodyfikowanej formie. Nowa wersja kombinezonu ma być wykorzystywana głownie do przygotowywania do pracy w warunkach niebezpiecznych – szkoleń astronautów i innych zawodów wysokiego ryzyka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię