Strona głównaGryAktualnościWiedźmin Remake – CD Projekt zapowiada przeniesienie gry na Unreal Engine 5

Wiedźmin Remake – CD Projekt zapowiada przeniesienie gry na Unreal Engine 5

CD Projekt ogłosił, że będzie remake pierwszego Wiedźmina na silniku Unreal Engine 5. Tym razem, deweloper nie będzie się jednak śpieszył z produkcją i szybkim wydaniem gry.

Remake Wiedźmina to jedna z pięciu gier nad jakimi pracuje CD Projekt Red lub zewnętrzne studia. Dotychczas gra kryła się pod kryptonimem Canis Majoris. Będzie to prawdziwy remake, a gra zostanie zbudowana od podstaw na silniku UE5. Obecnie projekt jest na wczesnym etapie rozwoju.

Jak czytamy we wpisie:

Chcemy zrobić to dobrze, więc prosimy o cierpliwość — minie trochę czasu, zanim będziemy mogli udostępnić więcej szczegółów.

Jak dodał Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red:

Wiedźmin to miejsce, w którym wszystko się zaczęło dla nas, dla CD Projekt Red. To była pierwsza gra, którą stworzyliśmy w historii i była to dla nas wtedy wielka chwila. Wracając do tego miejsca i przerabiając grę dla następnej generacji graczy, aby mogli ją doświadczyć, wydaje się ona równie duża, jeśli nie większa.

Współpraca z Fool’s Theory nad projektem jest tak samo ekscytująca, jak niektórzy ludzie byli wcześniej zaangażowani w gry Wiedźmin. Dobrze znają materiał źródłowy, wiedzą, jak bardzo gracze nie mogli się doczekać remake’u i wiedzą, jak tworzyć niesamowite i ambitne gry. I chociaż minie trochę czasu, zanim będziemy gotowi podzielić się więcej o grze i wynikami z gry, wiem, że warto będzie poczekać.

Ekipa studia Fool’s Theory to kompania weteranów gier AAA, którzy wcześniej pracowali m.in. nad Baldur’s Gate III, Hellblade: Senua’s Sacrifice i Outriders. Fool’s Theory pracuje również nad projektem o kryptonimie Vitriol, nowym IP stworzonym we współpracy z 11-Bit Studios.

Zobacz: The Sims 4 od teraz dostępne za darmo

Wiedźmin został wydany w 2007 roku i był pierwszą grą CD Projekt Red. W tym roku mija 15. rocznica premiery. Gra dość mocno się zestarzała i przedstawia całkowicie różny system walki od tej znanej z dwójki czy trójki. Nic więc dziwnego, że deweloperzy chcą odświeżyć tytuł i dostosować do naszych czasów. Sam chętnie ogram nową wersję gry, chociaż leciwy Wiedźmin ma również swój urok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię