Strona głównaGryAktualnościWiedźmin Sirius – problemy podczas produkcji

Wiedźmin Sirius – problemy podczas produkcji

CD Projekt RED zdefiniuje nowe ramy projektu Wiedźmin Sirius. Zachodzi duże ryzyko, że gra studia The Molasses Flood może zostać skasowana.

Wiedźmin Sirius został oficjalnie zapowiedziany w październiku zeszłego roku wraz z dwoma innymi grami. Tytuł tworzony przez The Molasses Flood powstał z myślą o wypełnieniu czasu pomiędzy remake’iem pierwszej części a pełnoprawną czwartą odsłoną serii. Gra miała zaoferować grę wieloosobową oraz rozgrywkę dla jednego gracza. Generowane losowo mapy miały być przystępne dla wszystkich graczy i oferować niższy poziom trudności niż oryginalna seria. Wygląda jednak na to, że z projektem nie dzieje się dobrze. Według najnowszych doniesień CDPR poinformował o utworzeniu odpisu dotyczącego Projektu Sirius.

W komunikacie czytamy, że została podjęta decyzja o odpisie nakładów przypisanych do stworzenia gry. Produkcja pochłonęła 33,4 miliona złotych w 2022 roku oraz 9,5 miliona w pierwszych dwóch miesiącach tego roku. Teraz firma zamierza przyjrzeć się projektowi i zdefiniować nowe ramy projektu:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie utworzenia w księgach Spółki odpisu aktualizującego wartość poniesionych dotychczas nakładów na prace rozwojowe związane z projektem Sirius tworzonym przez studio The Molasses Flood. Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku.

Powodem decyzji są wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu.

Oczywiście los projektu nie jest jeszcze ostatecznie przesądzony. Nie wiadomo jednak czy podstawowe założenia gry będą nadal realizowane. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię