Strona głównaWiadomościWiedźmin wciąż przynosi ogromne zyski. Ile sprzedało się już gier?

Wiedźmin wciąż przynosi ogromne zyski. Ile sprzedało się już gier?

Wiedźmin 3, chociaż gra zadebiutowała prawie 3 lata temu, wciąż przynosi CD Projekt RED spore zyski. Polska firma właśnie pochwaliła się liczbą sprzedanych kopii.

Trylogia gier z Geraltem z Rivii sprzedała się na całym świecie w liczbie 33 mln kopii. Oczywiście ogromna w tym zasługa trzeciej części, która cały czas na największy wpływ na zyski polskiej firmy. W całym 2017 roku CD Projekt RED zanotował 463 mln zł przychodu, co przełożyło się na 200 mln zł zysku netto.

Co ciekawe, w 2017 roku sprzedano więcej kopii Dzikiego Gonu niż w roku 2016. Pomogły w tym nowe wydania Game of the Year, a także zaktualizowane wersje dla konsol Xbox One X i PlayStation 4 Pro, które pozwalają na uruchamianie produkcji w rozdzielczości 4K.

Pod względem marketingowym 2017 roku to głównie Gwint. Grę uruchomiono już w 197 krajach, więc śmiało można powiedzieć, że w karciankę gra się na całym świecie. Dobre przyjęcie produkcji przełożyło się na 170 mln przychodu sklepu GOG.com i 16 mln zł zysku netto.

Przy tak dobrej kondycji finansowej firmy, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na Cyberpunk 2077. Tymczasem Wiedźmin wkroczy na areny walk Soul Calibur VI.

[you tube=nlYXBQ3j2zc]

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię