Strona głównaWiadomościWiemy, kiedy zadebiutują laptopy gamingowe z procesorami Coffee Lake-H

Wiemy, kiedy zadebiutują laptopy gamingowe z procesorami Coffee Lake-H

Już wkrótce do sprzedaży trafią pierwsze laptopy dla graczy z procesorami Intel Coffee Lake-H. Informacja została potwierdzona przez Gigabyte’a, który planuje zaktualizować model Aero 15X.

Coffee Lake, czyli 8. generacja procesorów Intel Core, przyniosła jedną ogromną zmianę – zwiększono liczbę rdzeni. W Core i7 mamy teraz sześć rdzeni i HT. Core i5 to również sześć rdzeni, ale bez HT. Z kolei układy Core i3 oferują cztery rdzenie, również bez HT. To samo stało się w przypadku modeli mobilnych Coffee Lake-H, które już wkrótce powinny zadebiutować. Na przełomie marca i kwietnia pojawi się jeden z pierwszych laptopów, który będzie z nich korzystał – Gigabyte Aero 15X.

Tajwańska firma potwierdziła, że Aero 15X, w zaktualizowanej wersji, zadebiutuje na przełomie marca i kwietnia. Laptop będzie wyposażony w procesor Coffee Lake-H. Póki co nie jest znany dokładny model, ale najprawdopodobniej będzie to Core i7-8750H lub Core i7-8850H. Pozostała specyfikacja nie jest znana, ale poprzedni wariant korzystał między innymi z karty graficznej GeForce GTX 1070 Max-Q, więc oferował bardzo dobrą wydajność w grach. Można liczyć na to, że zaktualizowana wersja będzie miała identyczne lub nawet lepsze GPU.

Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: SegmentNext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię