Wstęp

Strona głównaPoradnikiWpływ pamięci RAM na wydajność w grach

Wpływ pamięci RAM na wydajność w grach

Wstęp

Pamięć RAM to nieodzowny element każdego komputera. Zwracamy uwagę głównie na jej wielkość, na drugim miejscu stawiając taktowanie, a jeszcze dalej opóźnienia. Dlatego czas w końcu odpowiedzieć na pytanie – jak duży wpływ ma taktowanie RAM-ów na wydajność w grach?

Dzisiaj kupno pamięci RAM to proces zdecydowanie bardziej skomplikowany niż jeszcze kilka lat temu. Wystarczy spojrzeć na dostępne zestawy DDR4. Taktowania zaczynają się już od 2133 MHz, a kończą nawet na 4700 MHz. Wiele osób bagatelizuje ten parametr, skupiając się na pojemności pamięci RAM. Tymczasem częstotliwość działania kości ma znaczenie, co za chwilę postaramy się udowodnić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

4 KOMENTARZE

  1. No cóż zatem wniosek z tego wszystkiego taki, że taktowanie pamięci ma znikomy wpływ na fps. Nie warto więc przepłacać za taktowanie.

  2. Nie można tak konstruować wykresów, słupki na pierwszy rzut oka przedstawiają niekiedy 2-krotną różnicę między najgorszym a najlepszym wynikiem i dopiero po przeczytaniu wartości słupka wychodzi, że w praktyce to zaledwie kilka% (FPS) różnicy. Powinno się startować ze skalą od 0 😉

  3. Chyba nie zrozumiales idei tego testu. Mial on za zadanie porownanie, jak opoznienia i taktowania wplywaja na wydajnosc systemu. Nie byla to proba wycisniecia z ramu maksymalnych wydajnosci.

  4. Test trochę bez sensu. Skoro obniżamy taktowanie trzeba było zastosować niższe opoźnienie.

    CL16 3000 = 10,67
    a np CL13 2666 = 9,75 i te pamięci w grze cs:go się lepiej sprawdzą w sensie będzie więcej FPS niż 3000.:)
    mam rację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię