Strona głównaWiadomościOprogramowanieWinamp powrócił ze wsparciem dla Windows 11

Winamp powrócił ze wsparciem dla Windows 11

Umarli wstają z grobu! No, jak na razie jeden nieboszczyk, a konkretnie to Winamp. Do sieci trafiła nowa wersja tego kultowego odtwarzacza, oznaczona numerem 5.9 RC, która jest kompatybilna z Windows 11.

Winamp w nowej wersji umożliwi synchronizację z aplikacją w wersji na system Android. Twórcy poprawili obsługę kodeka VP8, dodali nowy katalog roboczy dla podcastów, oraz zaimplementowali obsługę kodeka M38. Do tego doszły poprawki optymalizacyjne oraz naprawianie wielu błędów w stosunku do wersji 5.666.

Zobacz: GTA 6 – coś ważnego stanie się 7 sierpnia

Aplikacja była bardzo popularna pod koniec lat 90 oraz wczesnych 2000. Mówiąc szczerze to nadal korzystam. Winamp pojawił się 25 lat temu jako shareware dla Windows 95. Bardzo szybko stał się popularny i zyskał miano głównego narzędzia do odtwarzania plików MP3. Potem popularność nieco przygasła głównie przez to, że z prostego odtwarzacza MP3 Winamp stał się ogromnym zamulającym kombajnem.

Po 16 latach jego życie dobiegło końca. Ostatnia aktualizacja 5.666 została wydana 12 grudnia 2013 roku i w tym stanie trwa do dziś. W październiku 2018 roku Radionomy ogłosiło pełne wydanie Winampa 6, jednak do premiery nie doszło. Obecnie aplikacja jest utrzymywana przez WinAmp Community Update Project WACUP, który dostarcza pakiety wtyczek kompatybilnych z wersją 5.666 za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię