Strona głównaWiadomościWindows 10 Fall Creators Update powoduje mnóstwo problemów. Lepiej wstrzymać się z...

Windows 10 Fall Creators Update powoduje mnóstwo problemów. Lepiej wstrzymać się z aktualizacją

Jeśli myśleliście nad zainstalowaniem aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, to na razie radzimy się z tym wstrzymać. Nowa wersja systemu operacyjnego powoduje mnóstwo problemów. Widać to chociażby na forum firmy Razer.

Na forum firmy Razer aż roi się od zgłoszeń użytkowników, którzy skarżą się na nieprawidłowe działanie laptopów po wgraniu aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Najczęstszym problemem jest nierozpoznawanie peryferiów, w tym klawiatur i myszek. Co gorsza, czasami po aktualizacji nie działają nawet wbudowane w notebooki klawiatury i gładziki. Zdarza się to głównie po wybudzaniu urządzeń z trybu uśpienia. Jedynym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera. Nie pomaga nawet przeinstalowanie sterowników.

Ale na tym problemy się nie kończą. Niektórzy użytkownicy zauważyli też dużo większy pobór prądu. Wcześniej laptop użytkownika GoldMetallicDIAMOND917 miał pobierać około 10-15 W w trakcie przeglądania Internetu. Po aktualizacji wartości te wzrosły do około 17-24 W, więc bardzo znacząco. Ma to negatywny wpływ na czas działania na jednym ładowaniu akumulatora. Najprawdopodobniej wina leży po stronie sterowników, ale Razer jak na razie bada sprawę. Co ciekawe, w tym momencie forum firmy nie działa. Podobno przechodzi prace konserwacyjne. Bardzo wygodnie, prawda?

Jak na razie wiemy jedynie o problemach z laptopami Razera, ale niewykluczone, że usterki dotkną urządzeń innych firm. Dlatego lepiej na razie wstrzymać się z aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Źródło: TechRadar

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię