Strona głównaWiadomościPaździernikowa aktualizacja Windows 10 wycofana. Lepiej nie instalujcie

Październikowa aktualizacja Windows 10 wycofana. Lepiej nie instalujcie

Microsoft zdecydował się wycofać Windows 10 October Update z powodu licznych błędów, które zgłaszali użytkownicy po zainstalowaniu aktualizacji. Jeśli zdążyliście wcześniej pobrać paczkę, to lepiej jej nie instalujcie.

Okazało się, że październikowa aktualizacja Windows 10 przysparza użytkownikom kilku problemów. Początki nie były takie złe. Niekompatybilność ze sterownika audio Intela to kwestia, którą dość szybko można rozwiązać. Następnie pojawiły się doniesienia, że Edge ma problemy z niektórymi stronami internetowymi. I to też jeszcze nie było nic szczególnie poważnego, przez co Microsoft mógłby wycofać aktualizację. Większe problemy ujawniły się nieco później.

Na Twitterze i Reddicie coraz więcej osób zaczęło informować o znikających plikach po zainstalowaniu aktualizacji. Dotyczyło to danych umieszczonych na partycji systemowej, a szczególnie tych znajdujących się w folderach pobrane, obrazy, dokumenty, muzyka i tym podobne. Póki co nie jest znana skala problemu, ale jest on na tyle poważny, że Microsoft zdecydował się na wycofanie aktualizacji, która ma być teraz poprawiona.

Co gorsze, okazuje się, że pierwsze doniesienia o znikających plikach pojawiły się już 3 miesiące temu za sprawą użytkowników programu Windows Insider. Jednak było ich niewiele, więc usterka – najwyraźniej – nie była priorytetowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię