Strona głównaWiadomościJeszcze w tym miesiącu nowa karta graficzna AMD

Jeszcze w tym miesiącu nowa karta graficzna AMD

Docierają do nas niezwykle ciekawe informacje na temat nowych kart graficznych AMD. Kilku producentów potwierdziło, że model oparty o układ Polaris 30 zadebiutuje już w połowie października. Będzie to następca Radeona RX 570.

Informacja pochodzi z serwisu PCOnline, któremu kilku partnerów AIB (Add-in-Board) potwierdziło, że już w połowie października ma zadebiutować pierwsza karta graficzna z układem Polaris 30. Ma to być bezpośredni następca modelu Radeon RX 570. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale karta prawdopodobnie będzie miała zbliżoną specyfikację do swojego poprzednika. Oznacza to zastosowanie 2048 rdzeni i 8 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej szynie.

Główną różnicą między obiema kartami ma być wyższe taktowanie, które da się osiągnąć dzięki zastosowaniu procesu technologicznego 12 nm. Z tego powodu karta ma być tylko nieznacznie wydajniejsza od RX 570. Prawdopodobna cena to około 200 dolarów.

Miesiąc później, w listopadzie, ma się pojawić kolejna karta graficzna, tym razem następca modelu Radeon RX 580. I znowu mamy tutaj do czynienia z identyczną sytuacją, czyli bardzo zbliżoną specyfikacją przy zastosowaniu wyższego taktowania. W tym przypadku mowa o cenie rzędu 300 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię