Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11: Microsoft testuje pozbawienie użytkowników kolejnej funkcji

Windows 11: Microsoft testuje pozbawienie użytkowników kolejnej funkcji

Liczba osób korzystających z Windows 11 sięgnęła już ponoć milionów na całym świecie, ale nadal system jest krytykowany za niektóre decyzje, jakie podjęli jego twórcy. I mamy wrażenie, że to nie koniec.

Aktualnie w Windows 11 nie da się przeciągnąć i upuścić plików na ikony na pasku zadań, otwierając tym samym dany plik w konkretnej aplikacji, bez szukania właściwej opcji w menu kontekstowym. Microsoft zapowiedział, że funkcja ta powróci w jednej z kolejnych aktualizacji – tej zbiorczej, nazwanej Sun Valley, czy kodowo – 22H2. Niestety, jest też zła wiadomość – z systemu zniknie za to inna funkcja, moim zdaniem używana chyba częściej niż wspomniane “drag & drop”.

windows 11

Od początku istnienia Windows 11, Microsoft chce jak najbardziej dopasować go do urządzeń dotykowych, takich jak tablety. Tym też tłumaczy nowy pomysł swoich inżynierów, dotyczący zasobnika systemowego. Chodzi o uniemożliwienie własnoręcznego przeciągania i chowania / odkrywania ikon w zasobniku przez użytkowników. Ma to na celu ograniczyć ewentualne przypadkowe przeciąganie ikon na urządzeniach dotykowych, problem jednak w tym, że rykoszetem obrywają w takiej aktualizacji też użytkownicy laptopów i komputerów stacjonarnych, obsługiwanych standardową myszką i klawiaturą.

Zobacz: Microsoft i Twitch organizują pokaz gier indie

Zasobnik systemowy jest podzielony na dwie części – ikony widoczne od razu na pasku, obok zegarka, stanu sieci itp., oraz ikony ukryte na małym panelu, widocznym po kliknięciu na strzałkę z lewej strony odsłoniętego zasobnika. Pół biedy, że MS nie usuwa zasobnika jako takiego, a aplikacje pracujące w tle dalej będzie można organizować, ale za pomocą nowego menu ustawień, co zapewne nie będzie tak łatwe i intuicyjne jak przeciąganie i upuszczanie ikonek. Niektórzy już dostali nowe zachowanie tray’a, inni mogą się go spodziewać w ciągu najbliższych kilku dni. Tak, już słyszymy Wasz zachwyt…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię