Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 – Microsoft radzi jak przyspieszyć gry

Windows 11 – Microsoft radzi jak przyspieszyć gry

Microsoft opublikował poradę sugerującą wyłączenie dwóch funkcji w Windows 11, co ma przyśpieszyć działanie gier.

Windows 11 nadal boryka się z problemami nowości. Pomimo tego, że system teoretycznie miał być przystosowany do gier, to gracze nie powinni rzucać się na niego jak szczerbaty na suchary. System ma spore problemy z wydajnością w grach, co zauważył także Microsoft i znalazł na to radę.

Chodzi o zmianę dwóch ustawień systemu. Pierwszym z nich jest tzw. Integralność pamięci, którą wyłączycie w panelu Izolacji Rdzenia.

Druga opcja to VMP, czyli Platforma maszyny wirtualnej. Aby zająć się tym ustawieniem należy wejść przez do Funkcji systemu Windows np. przez wyszukiwarkę w menu Start. Następnie do panelu Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows. Tam należy odnaleźć opcje Platformy maszyny wirtualnej a następnie ją wyłączyć.

Po dokonaniu powyższych zmian należy zrestartować komputer. Dzięki temu Windows 11 powinien lepiej współpracować z grami.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Wg benchmarku na youtube, wyłączenie izolacji rdzenia daje ledwie marginalną poprawę w Windows 11 (pokroju 2%), kosztem zmniejszonego security. Mnie to nie przekonuje, żeby wyłączyć opcję. Niezauważalne dla gracza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię