Strona głównaWiadomościWindows 95 – Easter Egg znaleziony po 25 latach

Windows 95 – Easter Egg znaleziony po 25 latach

Niektóre Easter Eggi w grach czy aplikacjach są tak dobrze ukryte, że mijają lata zanim ktoś przypadkiem na nie trafi. Taka niespodzianka znalazła się Windows 95, a jej znalezienie zajęło 25 lat.

Chociaż w przypadku tego Easter Egga ciężko mówić o odkryciu. Informację jak go znaleźć zdradził jeden twórców systemu operacyjnego, Jeff Parsons. Z okazji 45 lecia powstania firmy Microsoft, Parsons umieścił na jednym z niszowych kanałów YouTube kompletną instrukcję jak dotrzeć do ukrytej w Windows 95 prezentacji.

Trzeba przyznać, że gdyby sam tego nie zdradził, raczej nikt nie trafiłbym na to przypadkiem. Żeby odpalić tego easter egga należy w Windows 95 na pulpicie utworzyć nowy folder o nazwie „and now, the moment you’ve all been waiting for”. Następnie zmienić jego nazwę na  “we proudly present for your viewing pleasure” i dokonać trzeciej zmiany nazwy na „The Microsoft Windows 95 Product Team!”. Całość możemy przetłumaczyć na:

A teraz moment, na który czekali wszyscy! Dla Waszej przyjemności dumnie prezentujemy! Zespół Microsoftu odpowiedzialny za Windowsa 95!

Następnie wystarczyło wejść w tak nazwany folder, co uruchamiało animację prezentującą nazwiska wszystkich zaangażowanych w produkcję Windows 95.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceyoutube
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię