Strona głównaWiadomościWirtualna rzeczywistość będzie sposobem na spotkania ze zmarłymi?

Wirtualna rzeczywistość będzie sposobem na spotkania ze zmarłymi?

W Korei Południowej powstał program telewizyjny, który pokazuje moment wirtualnego spotkania matki w żałobie i jej zmarłej w 2016 roku córki Nayeon.

Dokument “I Met You” opowiada historię Jang Ji-sung i jej córki Nayeon, która zmarła kilka lat temu w wyniku nieuleczalnej choroby, w wieku zaledwie 7 lat. Program wyemitowano po raz pierwszy 6 lutego, a jego tematem jest nie tylko samo spotkanie, ale cały, trwający 8 miesięcy proces tworzenia niezbędnego oprogramowania VR. Niezbędnego by odtworzyć twarz, ciało oraz głos Nayeon.

Zobacz: Sony wypuści PS VR 2 razem z PlayStation 5?

Poniższy fragment ma zaledwie 10 minut, ale dla niektórych bardzo ciężkim do oglądania może być moment spotkania matki i córki w dniu urodzin dziewczynki. Widać na nim między innymi jak Jang, mimo głębokiego poruszenia, mówi, że to doświadczenie było dla niej jak marzenie, którego zawsze pragnęła.

“Może tak wygląda raj. Spotkałam Nayeon, która mnie zawołała, uśmiechnęła się – to był krótki, ale bardzo szczęśliwy moment. To jak spełnienie marzenia. Mam nadzieję, że wiele osób będzie pamiętać o Nayeon po zobaczeniu tego programu”

 

Odtwarzanie zmarłych w wirtualnej rzeczywistości nie jest całkowicie niespodziewaną praktyką, ale ciekawym będzie obserwowanie jak takie praktyki staną się powszechne. Również z punktu widzenia biznesowego – jak niektórzy będą zarabiać na żałobie innych.

Zobacz: Premiera Iron Man VR opóźniona

Poniżej wspomniany fragment programu:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię