Strona głównaWiadomościWirtualna waluta płatności od Razera. zVault wkracza na salony graczy

Wirtualna waluta płatności od Razera. zVault wkracza na salony graczy

zVault jest kolejną usługą „monetarną”, przy pomocy której możemy opłacać rachunki za zakupy internetowe. Razer ma plan na stworzenie globalnej waluty dla graczy.

Razer kontynuuje rozwój społeczności graczy. Z hal produkcyjnych wypuszcza najlepszy sprzęt do grania, aktywnie uczestniczy w rozgrywkach e-sportowych oraz współpracuje z wieloma profesjonalnymi graczami i streamerami. Firma zamierza jeszcze uderzyć w rynek platform sprzedażowych. Wszyscy użytkownicy, którzy posiadają identyfikator Razer ID mogą już skorzystać z platformy Razera – zVault. Powstała w celu bezpiecznego gromadzenia pieniędzy w postaci wirtualnej i dokonywania transakcji online za gry, sprzęt i w ramach mikropłatności.

Portfel graczy miałby zostać zastąpiony jednostką zGold, która w przeliczeniu na dolary amerykańskie będzie równać się 0,01$. Natenczas użytkownicy mogą zainwestować swoje pieniądze w paczki 3000, 5000 i 10000 zGold-ów, co w przeliczeniu daje kolejno 30, 50 i 100 USD.

Oprócz lokowania środków w wirtualnej walucie, gracze mogą liczyć na różne gratyfikacje. zGoldo-owi będzie towarzyszyć mniejszy nominał zSilver. Za dokonanie transakcji w walucie Razera, doładowanie konta lub logowanie się do oprogramowania Razera (np. Razer Cortex), użytkownicy otrzymają bonusowe paczki zSilver. Zgromadzonego srebra nie będzie można spieniężyć, aczkolwiek można je wymienić na nagrody dostępne w katalogu producenta sprzętu gamingowego. Wśród nich plecaki dla graczy, podkładki pod laptopa, maty pod myszki, a także na zniżki w sklepie Razer.

Chcąc zachęcić osoby do założenia konta na platformie zVault, Razer tymczasowo nagradza nowych użytkowników darmowymi pakietami zSilver oraz dokłada 30% wartości doładowania konta walutą zGold. Póki co wirtualne pieniądze możemy jedynie wykorzystać na portalu internetowym Z8Games, IndieGala, GamersGate bądź w mikropłatnościach wewnątrz gier Smite, Paladins i Tribes: Ascend.

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię