Strona głównaEsportZotac Cup Masters nową areną graczy. 100 tysięcy dolarów czeka na mistrzów...

Zotac Cup Masters nową areną graczy. 100 tysięcy dolarów czeka na mistrzów DOTA 2

Zotac wzbogacił świat esportu o nowy międzynarodowy turniej. Z okazji 10-lecia Zotac Cup, gracze będę walczyć w DOTA 2 o sto tysięcy dolarów.

Firma znana z produkcji autorskich wersji sprzętu komputerowego, odciśnie jeszcze głębsze piętno w profesjonalnych rozgrywkach multiplayer. Zotac ogłosił turniej Cup Master, którego współautorami będą ESL i Battle Fy. Wirtualnym środowiskiem zmagań graczy będzie gra z gatunku MOBA, a mowa tu o bardzo popularnej grze DOTA 2.

Mecze kwalifikacyjne do turnieju zostaną przeprowadzone regionalnie i wyłonią najlepsze drużyny z każdego kontynentu. Początek zmagań zaplanowano na 12 marca i potrwają do 6 maja. Zwieńczeniem fazy kwalifikacyjnej będą mecze finałowe mające odbyć się 9, 15 i 23 kwietnia oraz 6 i 13 maja. 6 zwycięskich zespołów plus dwa reprezentujące Chiny, spotka się na targach Computex w Taipei, bowiem tam zostanie zorganizowany główny finał Zotac Cup Masters.

Gracze ze wszystkich zakątków świata będą walczyć nie tylko o tytuł mistrza DOTA 2, ale także o całkiem pokaźną pulę nagród pieniężnych. Zotac wraz ze swoimi partnerami przeznaczy 100 tysięcy dolarów do podziału między najlepsze e-sportowe drużyny. Mistrzowie mogą liczyć na czek opiewający na 50000 tysięcy dolarów.

Aby móc śledzić wszystkie mecze, począwszy od rozgrywek kwalifikacyjnych, nie musimy wychodzić nawet z domu. Zotac udostępni transmisję wszystkich spotkań na swoim kanale Twitch Zotac Cup oraz bezpośrednio na stronie internetowej. Mistrzostwa DOTA 2 mogą przyciągnąć nie tylko fanów e-sportu, ale również miłośników wszystkiego co jest związane z grami i sprzętem komputerowym, ponieważ producent zapowiedział dodatkowe konkursy i interesujące pokazy.

Źródło: bodnara.com.kr, zotac.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię