Strona głównaWiadomościWirtualne rozgrywki Lotto Ekstraklasa. Profesjonalna piłka nożna w komputerowym wydaniu

Wirtualne rozgrywki Lotto Ekstraklasa. Profesjonalna piłka nożna w komputerowym wydaniu

W środowisku sportowym wirtualne zmagania nie są niczym nadzwyczajnym. W zachodnioeuropejskich państwach rywalizacja e-sportowa dostarcza tyle samo emocji, co prawdziwy mecz. We Francji czy Anglii dosyć często organizuje się zawody piłkarskie, gdzie zawodnicy zderzają się barkami i strzelają gole w grze komputerowej/konsolowej zapożyczającej nazwę od ogólnoświatowej federacji piłki nożnej – FIFA.

Trend ten powoli wkracza także do Polski. Pierwszym krokiem w kierunku połączenia sportu profesjonalnego z e-sportem był turniej zorganizowany na stadionie Legii. Do Warszawy zjechali e-sportowcy reprezentujący najpopularniejsze kluby piłkarskie, w tym Valencię, Manchester i PSG. Wówczas zwycięzcą turnieju Modecom Legia eSports Cup został August Rosenmeier reprezentujący barwy PSG.

Po niemałym sukcesie wirtualnego turnieju, przedstawiciele Lotto Ekstraklasa zorganizowali turniej EA SPORTS FIFA 17 Ekstraklasa Cup, aby wybadać czy mecze rozgrywane w świecie gier będą wzbudzać podobne zainteresowanie, co spotkania przeprowadzane w trybie rzeczywistym. W turnieju zaprezentowali się nie tylko „profesjonalni kibice”, ale również zawodowi piłkarze. Łącznie konkurowało ze sobą 16 zespołów z polskiej ligi i każdy z nich reprezentował jeden piłkarz i fan. Po zaciętej rywalizacji w finale Bruk-Bet Termalica wygrała z Lechią Gdańsk 2:1.

Kolejnym krokiem Lotto ekstraklasy jest stworzyć wirtualną ligę, w której udział wezmą wszystkie Polskie kluby reprezentowane przez swoich przedstawicieli.

Chcemy stworzyć w Polsce piłkarskie rozgrywki e-sportowe, w których będą rywalizowali przedstawiciele Ekstraklasy. Są firmy, które chciałyby być obecne w sporcie, a nie wszystkie mają w strategii obecność na stadionie. Dlatego tworzymy możliwość promowania się przy wirtualnej piłce nożnej.” – mówi Michał Siara, marketing manager Ekstraklasy SA.

Niewiadome jest jaki budżet Ekstraklasa postanowi zarezerwować na rozgrywki prowadzone w grze FIFA. Równie enigmatyczne jest to, w jaki sposób włodarze zamierzają udostępniać transmisje z meczy. Czy będą chcieli na tym zarobić tworząc płatne transmisje na żywo PPV, a może zaoferują bezpłatne materiały wideo z rozstrzygniętych spotkań? Czy Waszym zdaniem ma to jakikolwiek sens?

Źródło: easports.com, ekstraklasa.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię