Strona głównaGryAktualnościWirtualny koń w mobilnej grze kupiony za ponad 230 tys. złotych

Wirtualny koń w mobilnej grze kupiony za ponad 230 tys. złotych

Kilka lat temu wielkie oburzenie w środowisku graczy wzbudziła zbroja dla konia, którą mogliśmy kupić za prawdziwe pieniądze. Potem do podobnych przypadków byliśmy przyzwyczajani stopniowo niczym gotowana żaba, aż doszliśmy do momentu, w którym gracze gotowi są zapłacić równowartość samochodu czy mieszkania żeby kupić wirtualny przedmiot.

Wydaje się, że największy poziom bezczelności w wyciąganiu kasy od graczy reprezentują gry mobilne.  Obecny rekord należy do mobilnego MMORPG Ragnarok. Na przeprowadzonej w grze aukcji wirtualny wierzchowiec został sprzedany za 360 tys. punktów BCC (Big Cat Coins).

A teraz chwila matematyki. BCC to waluta w grze, która możemy zdobyć tylko przez zakup za realne pieniądze. Pakiet 600 BCC kosztuje 102 dolary. Jak łatwo policzyć do zakupu „konika” potrzeba było 600 takich pakietów, co przekłada się na ponad 61 tys. dolarów. Licząc po dzisiejszym średnim kursie dolara 3,76 PLN, na zakup mounta należałoby przeznaczyć ponad 230 tysięcy złotych. Za tą kwotę można spokojnie kupić całkiem porządny samochód lub sporo dołożyć do mieszkania.

Nie wiemy, co można kupić za taką kwotę w Azji, skąd pochodzi zwycięzca aukcji, ale widocznie w tamtym regionie nie jest to wygórowana cena. Oczywiście nie jest to odosobniony przypadek, gdy gracze wydali tysiące dolarów na wirtualne przedmioty do gier MMORPG na PC, jednak raczej ciężko sobie przypomnieć żeby aż tyle poszło na tytuł mobilny.

Nie jest to jednak pierwszy przypadek, gdy ktoś przepuścił dużą kasę w Ragnarok, nie tak dawno na Reddit pojawiła się informacja o graczu, który zakupił wirtualną kartę Jakk Card za bagatela 30 tysięcy BCC, czyli ok. 18 tys. złotych. A kilka dni później kolejna karta Ghostring Card poszła za równowartość 22 tys. złotych.

Gra Ragnarok Mobile: Eternal Love obecnie dostępna jest na rynku azjatyckim i jak widać pozwala całkiem ładnie zarabiać twórcom. Wersja globalna, która jednak nie uwzględnia Europy, wystartuje w pierwszym kwartale tego roku. Widać jesteśmy zbyt biednym regionem żeby grać w tego typu tytuły. 😀

A Wy ile najwięcej wydaliście w grze na skórki lub płatne przedmioty? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię