Strona głównaWiadomościWkrótce debiut pierwszej karty AMD RX Vega Nano

Wkrótce debiut pierwszej karty AMD RX Vega Nano

Musieliśmy czekać aż 11 miesięcy na premierę karty graficznej AMD Radeon RX Vega w wersji Nano. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w lipcu 2017 roku. Dopiero teraz, w czerwcu 2018  pojawi się pierwszy model tego typu.

Pierwsza karta AMD Radeon RX Vega 56 Nano wyjdzie spod młotka firmy PowerColor. To jeden z najważniejszych partnerów Czerwonych, który w swojej ofercie ma tylko modele z serii Radeon. Co prawda nie są one dostępne w Polsce (a szkoda, bo uchodzą za bardzo udane), ale i tak warto poinformować, że Nano w końcu wchodzi na salony.

Niestety, nadal nie wiemy nic na temat specyfikacji. Ze zdjęcia możemy się jedynie dowiedzieć, że karta będzie chłodzona przy pomocy jednego wiatraczka, a do działania będzie wymagała podłączenia dwóch portów zasilania: 8- i 6-pinowego. Widać też trzy złącza DisplayPort i jedno HDMI. Prawdopodobnie, w porównaniu z pełnowymiarową wersją Radeona RX Vega 56, model Nano będzie miał niższe częstotliwości taktowania. Pomimo tego może to być ciekawa alternatywa dla małych komputerów.

Karta po raz pierwszy ma zostać zaprezentowana na targach Computex 2018 na Tajwanie. Odbędą się one w dniach 5-9 czerwca. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię