Strona głównaEsportWłaściciele Boston Celtics i AS Roma inwestują w klub esportowy

Właściciele Boston Celtics i AS Roma inwestują w klub esportowy

Fnatic to jedna z największych i najbardziej znanych organizacji esportowych na świecie. Właśnie otrzymała potężne dofinansowanie od ludzi ze świata sportu, między innymi właścicieli Boston Celtics oraz AS Roma.

W sumie na konto organizacji trafi około 7 mln dolarów. Pieniądze będą pochodzić od kilku inwestorów. Na liście znajdują się takie osobistości, jak: Jim Pallotta – dyrektor MIT Media Lab (właściciele Boston Celtics i AS Roma), Joi Ito  – dyrektor MIT Media Lab, Hannes Wallin – prezes i założyciel Fractal Design oraz Hersh Interactive Group (współwłaściciele Houston Astros).

Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać wykorzystane na rozwój infrastruktury organizacji oraz dodatkowy personel szkoleniowy. Fnatic planuje zatrudnić między innymi kolejnych trenerów, analityków oraz psychologów sportowych. Organizacja zadba także o swoje akademie, w których grają młodzi, utalentowani zawodnicy oraz linię sprzętów dla graczy, znaną pod marką Fnatic Gear.

– W ostatnich latach e-sport rozwijał się w niesamowity sposób. Jednak główna zmiana nastąpiła w momencie, w którym świat ten zaakceptowały i włączyły się do niego marki ze świata sportu, mediów oraz wysoko postawione indywidualności. To dzięki nim rynek ten rozwinął się błyskawicznie. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwościami, które możemy osiągnąć w e-sporcie, a posiadanie światowej klasy inwestorów i doradców tylko wzmacnia naszą zdolność do wykorzystywania tych możliwości i pozwala kontynuować wprowadzanie kolejnych innowacji – powiedział Sam Mathews, założyciel Fnatic.

To kolejna już tego typu inwestycja w organizację e-sportową. Swoje dywizje otwiera coraz więcej klubów znanych z tradycyjnego sportu. W rynek inwestują też nowe marki, które wcześniej w żaden sposób nie były łączone z grami, np. Visa oraz Audi. Świat e-sportu rozwija się w zatrważającym wręcz tempie i nic nie wskazuje na to, aby dynamika wzrostów miała spowolnić.

Źródło: ESPN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię